Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Кордон трьох - як охороняють точку, де сходяться Україна, Білорусь і Росія (відео)Кордон трьох - як охороняють точку, де сходяться Україна, Білорусь і Росія (відео)

З початку російської агресії українські кордони охороняють у посиленому режимі. Найбільш небезпечна точка нині на Чернігівщині у селищі Сеньківка. Тут сходяться території одразу трьох країн: України, Білорусії і Росії. Крим стягнув до межі чимало військової техніки та солдатів, а до Києва всього лише 200 км. Щоб протидіяти нападу, нашим довелося навіть мінувати мости. Усі подробиці дивіться у сюжеті.Міжнародний пункт пропуску «Сеньківка» - єдиний, що з’єднує три країни – Україну, Росію та Білорусію. Звідси до Києва всього 200 км. Тому коли почалася агресія на Донбасі тут відчувалася неабияка напруга, прикордонникам доводилося працювати по кілька місяців без вихідних. Нині тут значно спокійніше, за добу пропускають не більше 300 автомобілів. Здебільшого це вантажівки, що йдуть до Росії транзитом через Україну. Черг немає.

За добу кордон в обидва боки перетинає 1,5 тисячі людей.

Олександр Дудко, помічник начальника Чернігівського прикордонного загону: «Після початку подій 2014 року пасажиротранспортний потік в цьому пункті пропуску зменшився майже в тричі».

А в березні 2014 року Росія стягнула вздовж кордону з Чернігівщиною військову техніку: танки, БТРи і навіть гради. Всього 400 одиниць. У відповідь ми замінували всі мости по цій трасі в бік Києва. Нині росіяни розгортають вже стаціонарну військову частину в найближчому райцентрі Клинці. За словами Олександра Дудка, ця частина розгортається в 70 км від нашого кордону і практично впритул до білоруського кордону.

В Сеньківці добре пам’ятають часи, коли тут не було ні прикордонників, ні колючих дротів. Українці спокійно ходили на вечерю до білорусів чи росіян, і навпаки. Попри російську агресію звичайні люди спілкуються і нині. Щоправда раніше можна було чкурнути навпростець, через поля. А після 2014, ні.

Колись багате село, нині депресивне. Останнє весілля в селі було 5 років тому назад. А в місцевій амбулаторії породілля з немовлям нечувана рідкість.

Школярів на півтори сотні мешканців аж семеро. На навчання їздять за 30 км до райцентру. Там між уроками справи в них зовсім не дитячі – допомагають по господарству.

Аби вижити, садять город і тримають худобу. 4 корови має навіть голова сільради.

Та на молоці багато не заробиш – здають по 4 гривень за літр. У сезон виручають гриби та ягоди. Лисички приймають по 50 гривень. Іншого заробітку в Сеньківці немає. Тож у сільському магазині без ажіотажу, асортимент небагатий, зате свіжий. Привозять двічі на тиждень.

У конфлікті з Росією місцеві звинувачують кремлівських політиків та з нетерпінням чекають своїх дітей з війни.

Сюжет телеканалу «ICTV», «Факти ICTV»

Теги: Сеньківка, кордон, війна, російська агресія, «ICTV», «Факти ICTV»

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект