Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Перші приватні виконавці судових рішень вже в Чернігові. Чи не стануть новими колекторами? (відео)Перші приватні виконавці судових рішень вже в Чернігові. Чи не стануть новими колекторами? (відео)

Перші приватні виконавці судових рішень з’явилися і у Чернігові. Два офіси вже зареєстрували, інші готуються.Олег Трейтяк, начальник головного теруправління юстиції в Чернігівській області: «Протягом останніх двох місяців пройшли стажування 10 осіб, які мають намір здійснювати приватну діяльність. Вони успішно пройшли відповідну процедуру і отримали позитивні відгуки. За результатами, вони подають пакет до міністерства юстиції України і проходять кваліфікаційний іспит. Після успішного складання іспиту, вони отримають свідоцтво приватного виконавця і будуть займатися приватною виконавчою діяльністю».

В Україні зараз виконується лише кожне 5 судове рішення. Тому ті, хто ніяк не може отримати аліменти або борги із зарплатні, ті, чиї рішення роками не виконувалися, чекали на змішану систему виконавчого провадження. Самі виконавці судових рішень також. Частина приватників прийдуть з державної служби, бо є можливість офіційно, законно отримувати нормальну винагороду за роботу – 10% від суми стягнення. Але запевняють, колекторами не стануть.

Приватні виконавці будуть працювати паралельно з державною виконавчою службою. Але не всі провадження зможуть розглядати. А саме, вселення/виселення боржника, відібрання/передання дитини, конфіскація майна, виконання рішень Адміністративного суду, виконання рішення Європейського суду і бути стягувачем або боржником, де у виконавчому провадженні є держава.

Контролюватиме законність дій приватних виконавців, міністерство юстиції.

Олег Трейтяк: «Будуть проводитися планові та позапланові перевірки. Планові перевірки будуть проводитися не частіше, ніж раз на два роки. Якщо брати позапланові перевірки, то вони будуть здійснюватися на підставі звернення правоохоронних органів, юридичних осіб чи фізичних осіб, права яких були порушені в виконавчому провадженні».

Також приватників контролюватиме свою ж асоціація приватних виконавців. І до того ж, будь-хто, чиї права будуть порушені у виконавчому провадженні, зможе звернутися до суду.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Теги: Олег Трейтяк, приватні виконавці судових рішень, Міністерство юстиції, «Дитинець»

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект