Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Хто отримає премію імені Коцюбинського цьогоріч? (відео)Хто отримає премію імені Коцюбинського цьогоріч? (відео)

Уривок з резонансної вистави «Ми» Ренати Гафурової мають показати під час вручення літературно-мистецької премії ім. Коцюбинського. Керівник творчої експериментальної майстерні для дітей та юнацтва при обласному ляльковому театрі була висунута на здобуття премії і перемогла. Сьогодні відбулось засідання комісії і таємне голосування. Хто серед достойників — розкажемо далі.Обласна премія імені Михайла Коцюбинського щорічно присуджується найдостойнішим діячам літератури та мистецтв. Роботи, що подаються до розгляду комісії, мають бути пов’язані з Чернігівщиною і створені протягом останніх п’яти років. Сума премії цьогоріч становить 10 тисяч гривень. Наталія Коцюбинська, секретар комісії: «Творчі здобутки кожного кандидата були висвітлені на сайті нашого музею, а також в соціальних мережах на наших сторінках, сторінках нашого музею. Це ми зробили публікацію по кожному кандидату і це все дуже широко пройшло, судячи з переглядів, людей ця інформація цікавить».

Цього року кандидатів на здобуття премії висунуто не так і багато. Ім’я лише одного діяча у номінаціях «поезія» (Анатолій Мойсієнко) та «театрально-музичне мистецтво» (Рената Гафурова). Дві кандидатури у номінації «проза» (Петро Нестеренко та Тетяна Сидоренко), «декоративне та образотворче мистецтво» (Анатолій Іваньков та Іван Липовка), три номінанта в «народознавстві» (творчій тандем Сергія Бутка й Сергія Горобця, Володимир Воробей та Людмила Богданова). Олександр Левочко, директор департаменту культури та туризму, національностей та релігій облдержадміністрації: «Я вважаю, що гідний в цьому році отримати таку почесну премію саме Анатолій Іваньков. Наш земляк, сам родом з Новгорода-Сіверського, який відроджує традиції і заснував школу різьблення».

Під час таємного голосування члени комісії проявили одностайність, по 14 голосів набрали всі переможці. Тож цьогоріч лауреатами премії Михайла Коцюбинського обрано Анатолія Мойсієнка за книгу паліндромів «Леза зел», Тетяну Сидоренко за книгу «Ігри з Іваном», Сергія Горобця та Сергія Бутка за книгу «Хроніки війни більшовиків з українським народом. Голодомор 1932–1933 років на Чернігівщині: виконавці злочину», Анатолія Іванькова, за відродження і розвиток чернігівського традиційного мистецтва, і Ренату Гофурову за виставу «Ми», створену за мотивами творів поетів Розстріляного Відродження. Володимир Банюк, член комісії: «Ті, хто не бачив цю виставу, матимуть можливість побачити її на святкуванні дня народження Михайла Коцюбинського в день вручення премії, там саме на веранді. Якщо ми так домовимося з Ренатою і керівництвом театру».

Нагадаємо, урочисте вручення премії традиційно відбувається в день народження Михайла Коцюбинського в його садибі, а сьогодні — літературно-меморіальному музеї-заповіднику.

«Сівер-центр»

Теги: премія Коцюбинського, літературна премія, «Сівер-центр»

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект