Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Сторіччя українського уряду (відео)Сторіччя українського уряду (відео)

Цими днями сто років тому вступив у свої повноваження перший український уряд – Генеральний секретаріат Центральної Ради. Другий універсал Ради проголосив створення уряду 16-го липня. Просвітницькі заходи, організовані істориками з приводу пам’ятних подій, відбуваються в закладах освіти та культури. Виставка, присвячена цим подіям, — у Чернігові, в кіно-культурному центрі.Україна законно й демократичним шляхом набула самостійності навесні 1917 року, підкреслюють історики під час просвітницьких заходів, присвячених сторіччю революції. У березні був створений український парламент – Центральна Рада під головуванням Михайла Грушевського. Між іншим, інколи Грушевського називають першим президентом України. Це помилка: насправді він був, як тепер кажуть, спікером парламенту. Перший універсал Центральної Ради у червні 17-го року фактично проголосив автономію в складі Росії як федерації. Того ж місяця був обраний склад першого уряду – Генерального секретаріату Центральної Ради. Другий універсал закріпив легітимність цього уряду 16-го липня.

Більшість урядовців – це були відомі вчені й митці. Наприклад, генсек міжнаціональних справ – видатний літературознавець Сергій Єфремов, земельних справ – економіст, один із розробників кооперативного руху Борис Мартос, генсек освіти – видавець і засновник навчальних закладів Іван Стешенко, видатний перекладач, який вільно володів десятком мов. Генеральний секретаріат складався з соціалістів і соціал-демократів, а не з «буржуазних націоналістів», як згодом розповідала більшовицька пропаганда. Перший український уряд розробляв ґрунтовні економічні реформи, пропагував мирні стосунки з іншими державами, за що й поплатився. Агресивні сусіди, насамперед Росія, де стався жовтневий переворот, вже взимку 17-18 років розв’язали проти УНР війну, дуже схожу на теперішню війну на Сході – теж «гібридну». Так само, як і тепер, підконтрольні державі-агресору «народні республіки» попросили у неї збройної допомоги. А поки всі ці події назрівали, влітку 17-го року фактично єдиним урядовцем, що наголошував на створенні боєздатної армії, був Симон Петлюра – генеральний секретар військових справ. Його діяльності й присвячена експозиція документів, розгорнута в кіно-культурному мистецькому центрі в Чернігові. І закономірно, що насамперед до перегляду виставки й історичних документальних фільмів сюди запрошують військових.

Тож організатори просвітницьких заходів підкреслюють свою мету: розповсюджувати знання про історичні події, щоб робити правильні висновки й не повторити помилок минулого.

«Сівер-центр»

Теги: український уряд, «Сівер-центр»

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект