moregoods
Пародонтакс
Шампунь
Доместос
Рекс
Шампунь
Крем дневной
Мицелярная вода
Тушь
Ленор
Кондиционер
moregoods
Зубная нитка
Пятновыводитель
Сейфгарт
Тайд
Рексона
Сиф
краска
крем для рук
Даф
Шампунь Даф
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Сторіччя українського уряду (відео)Сторіччя українського уряду (відео)

Цими днями сто років тому вступив у свої повноваження перший український уряд – Генеральний секретаріат Центральної Ради. Другий універсал Ради проголосив створення уряду 16-го липня. Просвітницькі заходи, організовані істориками з приводу пам’ятних подій, відбуваються в закладах освіти та культури. Виставка, присвячена цим подіям, — у Чернігові, в кіно-культурному центрі.Україна законно й демократичним шляхом набула самостійності навесні 1917 року, підкреслюють історики під час просвітницьких заходів, присвячених сторіччю революції. У березні був створений український парламент – Центральна Рада під головуванням Михайла Грушевського. Між іншим, інколи Грушевського називають першим президентом України. Це помилка: насправді він був, як тепер кажуть, спікером парламенту. Перший універсал Центральної Ради у червні 17-го року фактично проголосив автономію в складі Росії як федерації. Того ж місяця був обраний склад першого уряду – Генерального секретаріату Центральної Ради. Другий універсал закріпив легітимність цього уряду 16-го липня.

Більшість урядовців – це були відомі вчені й митці. Наприклад, генсек міжнаціональних справ – видатний літературознавець Сергій Єфремов, земельних справ – економіст, один із розробників кооперативного руху Борис Мартос, генсек освіти – видавець і засновник навчальних закладів Іван Стешенко, видатний перекладач, який вільно володів десятком мов. Генеральний секретаріат складався з соціалістів і соціал-демократів, а не з «буржуазних націоналістів», як згодом розповідала більшовицька пропаганда. Перший український уряд розробляв ґрунтовні економічні реформи, пропагував мирні стосунки з іншими державами, за що й поплатився. Агресивні сусіди, насамперед Росія, де стався жовтневий переворот, вже взимку 17-18 років розв’язали проти УНР війну, дуже схожу на теперішню війну на Сході – теж «гібридну». Так само, як і тепер, підконтрольні державі-агресору «народні республіки» попросили у неї збройної допомоги. А поки всі ці події назрівали, влітку 17-го року фактично єдиним урядовцем, що наголошував на створенні боєздатної армії, був Симон Петлюра – генеральний секретар військових справ. Його діяльності й присвячена експозиція документів, розгорнута в кіно-культурному мистецькому центрі в Чернігові. І закономірно, що насамперед до перегляду виставки й історичних документальних фільмів сюди запрошують військових.

Тож організатори просвітницьких заходів підкреслюють свою мету: розповсюджувати знання про історичні події, щоб робити правильні висновки й не повторити помилок минулого.

«Сівер-центр»

Теги: український уряд, «Сівер-центр»

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект