Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » «Лелека» допомагає лісівникам (відео)«Лелека» допомагає лісівникам (відео)

Безпілотний літальний апарат вітчизняного виробництва «Лелека-100» презентували на базі Ніжинського лісгоспу. Техніка спеціально адаптована до потреб лісової охорони, її оптичні пристрої можуть розпізнавати номери машин та обличчя. Літачок у лісгоспі недавно, та за допомогою відео з нього вже кілька разів ловили браконьєрів.Перший безпілотний літальний апарат, адаптований до потреб лісового господарства, – «Лелека-100». Відтепер така техніка є у Ніжинському держлісгоспі. Охороняти ліс від пожеж, боротися з незаконними рубками – у цьому лісівникам допомагають камери відеоспостереження. У багатьох господарствах їх використовують досить успішно, а от у Ніжинському камери не ефективні. Територія лісгоспу велика, масиви розкидані – стежити за порядком та безпекою складно. Юрій Болоховець, директор ДП «Ніжинське лісове господарство»: «Між лісами є населений пункт, є сміттєзвалище, є поле, і реально виявити пожежу досить складно».

Тож безпілотний літальний апарат – просто знахідка. Він допомагає не лише вберегти ліс від пожеж, а й спіймати браконьєрів: оптичні пристрої дозволяють розпізнавати номери машин і обличчя.

Юрій Болоховець: «Ішли ми до цього літального апарату досить довго, розробкою займалися, мабуть, більше року. Під нього підлаштоване програмне забезпечення із нашими електронними кварталами, де ми чітко бачимо, над яким кварталом, виділом летить даний літальний апарат».

Безпілотник вітчизняного виробництва, пройшов випробування в зоні АТО, тому пошкодити його під час польоту не так-то й просто. Компоненти системи — сам літачок і наземна частина з двох комп’ютерів. Володимир Яковенко, інженер з охорони та захисту лісу ДП «Ніжинське лісове господарство»: «На одному комп’ютері іде онлайн-трансляція відео, на іншому – програмне забезпечення: складається маршрут і відправляєм. Літачок автоматично літає сам за раніше заданим маршрутом».

Безпілотник піднімається на висоту вісімсот метрів, може набагато більше, та для лісового господарства більше не треба. У небі знаходиться близько двох годин, за один раз може налітати до ста двадцяти кілометрів. За допомогою цього літачка лісівники вже кілька разів виявляли крадіїв лісу, допоміг він і в обстеженні території одного з лісгоспів після бурелому. Для того, щоб виявити масштаби стихійного лиха, іноді потрібно до двох тижнів. «Лелека» справляється за годину. Юрій Болоховець: «Цілком реально довести, додавши декілька безпілотників, декілька систем спостереження, що весь лісгосп буде в онлайн-системі спостереження протягом цілої доби, тому що його можна обладнати і камерами нічного бачення». Олександр Демченко, начальник обласного управління лісового та мисливського господарства: «Подивимося з часом, яка буде ефективність. Якщо він себе зарекомендує більш-менш нормально, то, думаю, у нас в області буде придбано від 3 до 5 таких апаратів. У нас є така можливість і є така необхідність».

У лісової охорони безліч обов’язків, її, безперечно, потрібно посилювати технічно, каже Олександр Демченко. Тим більше, такі безпілотники дають можливість частково полегшити лісівникам роботу.

«Сівер-центр»

Теги: Юрій Болоховець, безпілотник, Ніжинське лісове господарство, «Сівер-центр»

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект