Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Час платити податки на нерухомість і землю (відео)Час платити податки на нерухомість і землю (відео)

Якщо ви маєте квартиру понад 60 кв.м чи будинок понад 120 кв.м, то зобов’язані сплатити державі податки на «зайву» площу. Відповідні платіжки мали надійти до 1 липня і, якщо у вас вказані дані не збігаються з документами, податківці радять звернутися до них та підтвердити зміни. Квитанції за минулий рік, тож податок нараховано з урахуванням торішньої мінімальної зарплати в 1378 грн, а ставка податку коливатиметься від 0 до 2% — в залежності від рішень місцевих рад. До якого числа потрібно сплатити нараховане і чи є пільги – з’ясовували наші кореспонденти.


 
До 1 липня податкова служба розіслала рішення-повідомлення та квитанції із сумами податків на нерухоме майно. Не пізніше 28 серпня треба заплатити за надлишок, якщо ви власник квартири площею більше 60 або будинку більше 120 м2. До речі, враховуються  лише власники осель, а не зареєстровані у ній особи.
 
За кожен «квадрат» понад ліміту, зокрема, в Чернігові, нараховується 10 грн. 34 коп. Якщо прийшла квитанція на вже продану квартиру або відбулися інші зміни, потрібно самостійно звернутися до місцевого відділення Державної фіскальної служби.
 
У Податковому кодексі зазначено, що податками обкладаються не лише житлові приміщення, а й гаражі, сараї, погреби, літні кухні. Але більшість місцевих рад вирішили оподатковувати лише житлову нерухомість, тож, наприклад, за дачі сплачуватимуть лише ті, хто оформив їх як житлове майно.
 
За гуртожитки, аварійне житло, майно сиріт та одиноких матерів чи батьків, які виховують дитину-інваліда, дитбудинків сімейного типу податок не справляється.
 
Якщо є розбіжності між даними платника і податкової, треба звернутися для звірки ставки, розміру, власника на основі оригіналів документів.
 
В області  нараховується півмільйона власників земельних ділянок. Як зауважують податківці, підставою для нарахування податку на землю є дані державного кадастру.

Податки надходять до місцевих бюджетів, і торік область отримала 294 млн. гривень податків на землю та 15 млн. грн на нерухомість.

«Сівер-центр»

Теги: податок, податок на нерухомість, «Сівер-центр»

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект