Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Чернігівські програмісти залишаються працювати в Україні (відео)Чернігівські програмісти залишаються працювати в Україні (відео)

Як пацієнту швидше й без черг записатися на прийом до лікаря, як захистити комп’ютерні системи від кібер-злочинців, як контролювати якість врожаю на полях і рух газу в трубопроводах. Над рішенням усіх цих проблем працюють чернігівські молоді науковці-програмісти. Герої наступного сюжету кажуть, що останніми роками більшість талановитих програмістів залишається працювати в Україні, а не їде за кордон, як раніше.


 
Якщо житель Ніжина відчує проблеми зі здоров’ям, то черг у реєстратурах вистоювати не треба: запишеться на прийом через сайт «Ніжин медичний». Такі послуги є зараз у багатьох лікарнях, але Ніжин – одне з перших міст України, де інформація про всі медичні заклади зведена на єдиний сайт і пацієнт швидко знайде лікаря-спеціаліста, вільного на даний час, розповідає один із розробників програмного забезпечення за проектом «Ніжин медичний» студент 3-го курсу ЧНТУ Дмитро Журко.
 
Такий зручний і повний доступ до лікарень можна розробити для будь-якого міста, «набивши руку» на Ніжині. Програми, дизайн, адміністрування сайту – все це справа студентів під керівництвом викладачів і за підтримки європейських партнерів. Викладач Алла Гребенник керувала проектами «Ніжин медичний», а також «Ніжин туристичний». Відтепер гість міста має мобільний доступ до електронного путівника про все найцікавіше в Ніжині.
 
Кафедрі інформаційних технологій та програмної інженерії Чернігівського технологічного виповнилося 5 років. Головне, чому навчилися за цей час, – пов’язувати науку з життям. Науковці й студенти спільно з американськими й болгарськими колегами вдосконалюють  захист комп’ютерних систем від кіберзлочинців-«хакерів»… Пропонують сільгоспвиробникам нові способи контролю за врожаєм через спостереження з безпілотних літаків… А працівникам газотранспортної системи – контролю за рухом палива через трубопроводи…
 
Студенти навчаються працювати в команді, і у них є шанс одразу з вишу прийти на роботу у складі готового колективу – своїх колишніх одногрупників. Така практика вже звична для західноєвропейських університетів, а наші викладачі щойно розпочали відповідний проект.
 
Оскільки за ці п’ять років кафедра інформаційних технологій та програмної інженерії якраз здійснила перший випуск вихованців, то вони можуть підбивати перші підсумки. Нещодавній студент Олександр Дружинін став колегою своїх викладачів. Каже, за його спостереженнями, більшість програмістів-однолітків залишається в Україні: є можливість працевлаштуватися вдома.
 
Типовою проблемою для студентів-програмістів, як і для всіх вишів зараз в Україні, є неможливість навіть при успішному навчанні всіх забезпечити стипендіями. На стипендії, як відомо, встановлений ліміт. Тому підпрацьовувати – це просто необхідність. Викладачам доводиться йти назустріч студентам і встановлювати гнучкий режим занять. Така школа життя для студентів – досить сувора. Але старшокурсники одразу беруться за роботу, яка приносить безпосередню користь.

«Сівер-центр»

Теги: ЧНТУ, програмісти, Ніжин, «Сівер-центр»

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект