Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Нові тенденції в торгівлі людьми (відео)Нові тенденції в торгівлі людьми (відео)

Підробіток може коштувати вам набагато більше, ніж ви на ньому заробите — до 8 років свободи або навіть життя. Часто під роботою кур’єром із «достойною оплатою» дійсно мається на увазі робота кур’єром із «достойною оплатою» — за доставку наркотиків. Про нові тенденції в торгівлі людьми знає наша знімальна група.


 
Такими пропозиціями просто рясніє інтернет та газети оголошень — робота кур’єром, підробіток або повна зайнятість з хорошою оплатою. Ще б пак — за дуже ризиковану доставку. Наталія Романова, заступник голови облдержадміністрації: «Для України ситуація з торгівлею людьми погіршилась з 14-го року. В тому числі і мешканці області потрапляють під загрозливі схеми, в тому числі до ділків від наркотрафіку».
 
До вже традиційної «галузі» торгівлі людьми, примусової проституції,  додалась ще одна — наркотрафік. За частиною оголошень, які пропонують роботу кур’єром, ховаються кримінальні схеми доставки наркотиків, вибратись із яких добровільно неможливо.
 
Заходи співпраці різних органів по запобіганню подібним ситуаціям в тому числі в компетенції Міжвідомчої ради з питань протидії торгівлі людьми та запобігання насильству в сім’ї облдержадміністрації. За фактами насильства в сім’ї за перше півріччя цього року в області зареєстровано 1604 звернення. Олександр Титенок, співробітник управління превентивної діяльності ГУНП в області: «За 6 місяців складено 1317 адмінпротоколів. Дані рішення направлені до суду,  і рішення такі: попередження винесені 5 особам, 31 особа — адмінарешт, 389 — громадські роботи. Винесено 832 офіційних попередження про недопустимість насильства в сім’ї, 61 захисний припис. Проблемне питання — кризові центри, куди можна розмістити жертв насильства».
 
Психологічна реабілітація необхідна не тільки жертвам насильства, кажуть в департаменті сім’ї. Там зараз розробляють програму реабілітації і кривдників, аби вони більше не повторювали насильницьку поведінку.
 
Жертви насильства — а це переважно жінки, понад 90% — у більшості випадків називають його причиною відсутність культури поведінки. Натомість самі кривдники воліють списувати все на бідність та низький рівень життя. В опитуванні, проведеному тим же департаментом сім‘ї, серед причин фігурують також ставлення суспільства до сімейного насильства як до внутрішньо сімейної проблеми, а також пропаганда насильства на телебаченні, в інтернеті та соцмережах та недосконалість законів та правоохоронної системи. Олександр Титенок: «Ми не можемо відокремити правопорушника від сім’ї, коли він вчиняє насильство. В законі такого не передбачено. На прикладі Європи — приїхала поліція, насильство в сім’ї, ордер виписала, і 3 доби шоб тебе не було — готель, мотель, куди хочеш, але не наближайся. У нас такого нема».
 
Тому не всі жертви домашнього насильства наважуються звертатись до поліції чи соціальних органів, боячись помсти з боку кривдника. Ніна Лемеш, директор департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації: «Проблемним залишається питання своєчасного  надходження повідомлень про факти вчинення насильства в сім‘ї від правоохоронних органів до структурних підрозділів у справах сім’ї, молоді та спорту».
 
На початку цього року у поліції створили нову структуру — групи реагування патрульної поліції управління превентивної діяльності, переважно у складі дільничних офіцерів, котрі мають досвід роботи зі зверненнями з приводу якраз насильства в сім’ї. Саме ці групи швидкого реагування і склали більшу частину відповідних протоколів, решту — дільничні поліцейські. Але, враховуючи, що кількість дільничних від минулого року зменшилась із 390 до 160, і в деяких районах — наприклад, Срібнянському чи Варвинському — їх 1-2 на район, ця частина проблеми залишається відкритою.

«Сівер-центр»

Теги: торгівля людьми, наркоторгівля, «Сівер-центр»

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект