Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Законопроект пенсійної реформи може збільшити трудовий стаж (відео)Законопроект пенсійної реформи може збільшити трудовий стаж (відео)

Для тих, хто на пенсії, плюси, а для тих, хто працює, великі питання. Затверджений урядом законопроект пенсійної реформи збільшує трудовий стаж – з 15 до 25 років. Якщо ви відпрацювали чверть століття, то можете піти на пенсію в 60 років, а якщо ні, то пенсійний вік ваш подовжується. А вже через 10 років, щоб піти на відпочинок, доведеться відпрацювати не 25, а аж 35 років. І це ще не остаточний варіант реформи, її має схвалити парламент і президент.Пані Галина продає букети садової конвалії. Це підробіток до мінімальної пенсії. Майже все життя жінка пропрацювала на будівництві. Стажу у неї 28 років.

Таких як вона близько 8 мільйонів. Це пенсіонери, що отримують мінімальну пенсію – 1312 гривень.

Уряд пропонує перерахувати пенсії, базуючись на розмірі нової мінімальної зарплати. Це дасть змогу переглянути виплати 5 мільйонам пенсіонерів.

Реформа має прибрати зрівнялівку – розмір пенсії залежатиме від стажу і заробітку.

Андрій Рева, міністр соціальної політики України: «З точки зору пенсіонера, це виключно плюси».

А от з погляду працюючих українців чимало запитань.

Згідно реформи зберігається можливість виходу на пенсію у 60 років, але всі працюючі українці вже зараз мають замислитись, чи буде у них стаж 25 років. Якщо ні, то вийти на пенсію у 60 не вийде. Якщо стажу не вистачає, доведеться працювати до 63 років. Якщо кількість стажу у трудовій книжці не дотягує до 15 років, вийти на пенсію доведеться не раніше 65 років, або ж придбати за гроші необхідну тривалість стажу. Тобто пенсію тепер треба реально заробити.

В Уряді сподіваються таким чином вплинути на роботодавців через самих працівників, аби ті вимагали білу зарплату.

Андрій Рева, міністр соціальної політики України: «Коли він побачить і порахує, що йому потрібно 5, 6 або 7 років стажу, він підійде до роботодавця і скаже: «Будь ласка, заплатіть за мене». Бо це обов’язок роботодавця».

Урядовці кажуть, партнери з МВФ пристали на їхні пропозиції, бо механічне збільшення пенсійного віку не впливає на наповнення пенсійного фонду, а збільшення стажу зможе перекрити дефіцит.

Якщо реформа буде затверджена, то кожні 12 місяців вимоги до стажу збільшуватимуться на рік. І вже в 2028 року мінімальний стаж становитиме 35 років. Всі ці новації необхідні, бо в Пенсійному фонді величезна діра.

Маріанна Онуфрик, керівник програм інституту соціально-економічних досліджень: «Дефіцит пенсійного фонду складає 140 мільярдів гривень. Великий внесок в дефіцит Пенсійного фонду зробило різке зниження єдиного соціального внеску з 1 січня 2016 року».

Якщо пенсійну систему не реформувати вже терміново, за кілька років в Україні не буде можливостей забезпечувати навіть мінімальні виплати своїм пенсіонерам. Поки що, це лише пропозиція уряду. Їх має розглянути рада реформ наступного тижня, а тоді проголосувати парламент.

Сюжет телеканалу «1+1», «ТСН»

Теги: пенсія, трудовий стаж, «1+1», «ТСН»

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект