moregoods
Пародонтакс
Шампунь
Доместос
Рекс
Шампунь
Крем дневной
Мицелярная вода
Тушь
Ленор
Кондиционер
moregoods
Зубная нитка
Пятновыводитель
Сейфгарт
Тайд
Рексона
Сиф
краска
крем для рук
Даф
Шампунь Даф
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Законопроект пенсійної реформи може збільшити трудовий стаж (відео)Законопроект пенсійної реформи може збільшити трудовий стаж (відео)

Для тих, хто на пенсії, плюси, а для тих, хто працює, великі питання. Затверджений урядом законопроект пенсійної реформи збільшує трудовий стаж – з 15 до 25 років. Якщо ви відпрацювали чверть століття, то можете піти на пенсію в 60 років, а якщо ні, то пенсійний вік ваш подовжується. А вже через 10 років, щоб піти на відпочинок, доведеться відпрацювати не 25, а аж 35 років. І це ще не остаточний варіант реформи, її має схвалити парламент і президент.Пані Галина продає букети садової конвалії. Це підробіток до мінімальної пенсії. Майже все життя жінка пропрацювала на будівництві. Стажу у неї 28 років.

Таких як вона близько 8 мільйонів. Це пенсіонери, що отримують мінімальну пенсію – 1312 гривень.

Уряд пропонує перерахувати пенсії, базуючись на розмірі нової мінімальної зарплати. Це дасть змогу переглянути виплати 5 мільйонам пенсіонерів.

Реформа має прибрати зрівнялівку – розмір пенсії залежатиме від стажу і заробітку.

Андрій Рева, міністр соціальної політики України: «З точки зору пенсіонера, це виключно плюси».

А от з погляду працюючих українців чимало запитань.

Згідно реформи зберігається можливість виходу на пенсію у 60 років, але всі працюючі українці вже зараз мають замислитись, чи буде у них стаж 25 років. Якщо ні, то вийти на пенсію у 60 не вийде. Якщо стажу не вистачає, доведеться працювати до 63 років. Якщо кількість стажу у трудовій книжці не дотягує до 15 років, вийти на пенсію доведеться не раніше 65 років, або ж придбати за гроші необхідну тривалість стажу. Тобто пенсію тепер треба реально заробити.

В Уряді сподіваються таким чином вплинути на роботодавців через самих працівників, аби ті вимагали білу зарплату.

Андрій Рева, міністр соціальної політики України: «Коли він побачить і порахує, що йому потрібно 5, 6 або 7 років стажу, він підійде до роботодавця і скаже: «Будь ласка, заплатіть за мене». Бо це обов’язок роботодавця».

Урядовці кажуть, партнери з МВФ пристали на їхні пропозиції, бо механічне збільшення пенсійного віку не впливає на наповнення пенсійного фонду, а збільшення стажу зможе перекрити дефіцит.

Якщо реформа буде затверджена, то кожні 12 місяців вимоги до стажу збільшуватимуться на рік. І вже в 2028 року мінімальний стаж становитиме 35 років. Всі ці новації необхідні, бо в Пенсійному фонді величезна діра.

Маріанна Онуфрик, керівник програм інституту соціально-економічних досліджень: «Дефіцит пенсійного фонду складає 140 мільярдів гривень. Великий внесок в дефіцит Пенсійного фонду зробило різке зниження єдиного соціального внеску з 1 січня 2016 року».

Якщо пенсійну систему не реформувати вже терміново, за кілька років в Україні не буде можливостей забезпечувати навіть мінімальні виплати своїм пенсіонерам. Поки що, це лише пропозиція уряду. Їх має розглянути рада реформ наступного тижня, а тоді проголосувати парламент.

Сюжет телеканалу «1+1», «ТСН»

Теги: пенсія, трудовий стаж, «1+1», «ТСН»

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект