Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Богдана Хмельницького відвернули від Москви (відео)Богдана Хмельницького відвернули від Москви (відео)

71-річний журналіст пенсіонер Яків Ковалець попри поважний вік уміло забирається на риштування, адже це єдиний шанс, щоб потиснути руку легендарному гетьману Богдану Хмельницькому, хоч і кам’яному. Щоправда Яків Феофанович до руки з булавою так і не піднявся та мрію доторкнутися до гетьмана все ж виконав.І прихильники розвороту, і опоненти жваво обговорювали поворот не один місяць. Сам же процес на ділі зайняв лічені хвилини. Ось Богдан Хмельницький здіймається у повітря, будівельники розвертають бетонну скульптуру на 180 градусів і видатний гетьман після миті польоту займає своє місце.

Чернігівський міський голова певнить, вчинили правильно.

Чернігівські історики радіють. Цієї події чекало не одне покоління. Адже і за архівними документами, оригінальним проектом і свідченнями авторів, пам’ятник мав дивитися в іншу сторону. У підтвердженні цього наводять медальйон з найголовнішою подією у житті Хмельницького Переяславською радою, він чомусь опинився за спиною гетьмана.

Олександр Бондар, науковий співробітник Чернігівського історичного музею ім. В.В.Тарновського: «Зараз відбувається відновлення архітектурної справедливості. За архітектурними канонами пам’ятник має дивитись на центральну доріжку алеї, але зараз він дивиться зовсім в протилежну сторону».

Сергій Черняков, старший науковий співробітник національного заповіднику «Чернігів стародавній»:
«Коли ми сьогодні читаємо архівні і історичні документи, то дійсно і Андрій Антонович Карнабід, на жаль, вже покійний, але варто згадати, що він дбайливо охороняв пам’ятки старовини Чернігівщини і вказував на те, що Богдан Хмельницький має дивитися на сквер, тобто бути обличчя до пам’ятника давньоруської П’ятницької церкви».

Нині важко сказати, чому саме пам’ятник встановили у неправильний бік. Та найреалістичнішою видається та версія, що тодішнє комуністичне керівництво обурилось, чому Богдана збираються ставити спиною до міському партії, який у той час розташовувався напроти скверу на Фрунзе, нині Мстиславській.

Представники компанії, котра займеться реставрацією Богдана Хмельницького, заявляють, навіть без розвороту його стан викликав побоювання і вимагав термінового втручання. Фактично 60-річний пам’ятник розсипався на шматки.

Серед випадкових перехожих більшість з першого разу навіть не можуть сказати, що взагалі змінилося. Ті, хто все ж помічає зміни, оцінюють позитивно.

Всього ремонт затягнув на 700 тисяч гривень. Сам поворот обійшовся у мізерну частину цієї суми. Тепер спеціалісти будуть укріплювати фундамент, реставрувати постамент і встановлювати нові гранітні елементи. Основні роботи мають закінчити у червні. Загалом за календарним планом ремонт постаменту триватиме до травня 2018 року.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Теги: Богдан Хмельницький, пам’ятник, сквер Хмельницького, «Дитинець»

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект