moregoods
Пародонтакс
Шампунь
Доместос
Рекс
Шампунь
Крем дневной
Мицелярная вода
Тушь
Ленор
Кондиционер
moregoods
Зубная нитка
Пятновыводитель
Сейфгарт
Тайд
Рексона
Сиф
краска
крем для рук
Даф
Шампунь Даф
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Богдана Хмельницького відвернули від Москви (відео)Богдана Хмельницького відвернули від Москви (відео)

71-річний журналіст пенсіонер Яків Ковалець попри поважний вік уміло забирається на риштування, адже це єдиний шанс, щоб потиснути руку легендарному гетьману Богдану Хмельницькому, хоч і кам’яному. Щоправда Яків Феофанович до руки з булавою так і не піднявся та мрію доторкнутися до гетьмана все ж виконав.І прихильники розвороту, і опоненти жваво обговорювали поворот не один місяць. Сам же процес на ділі зайняв лічені хвилини. Ось Богдан Хмельницький здіймається у повітря, будівельники розвертають бетонну скульптуру на 180 градусів і видатний гетьман після миті польоту займає своє місце.

Чернігівський міський голова певнить, вчинили правильно.

Чернігівські історики радіють. Цієї події чекало не одне покоління. Адже і за архівними документами, оригінальним проектом і свідченнями авторів, пам’ятник мав дивитися в іншу сторону. У підтвердженні цього наводять медальйон з найголовнішою подією у житті Хмельницького Переяславською радою, він чомусь опинився за спиною гетьмана.

Олександр Бондар, науковий співробітник Чернігівського історичного музею ім. В.В.Тарновського: «Зараз відбувається відновлення архітектурної справедливості. За архітектурними канонами пам’ятник має дивитись на центральну доріжку алеї, але зараз він дивиться зовсім в протилежну сторону».

Сергій Черняков, старший науковий співробітник національного заповіднику «Чернігів стародавній»:
«Коли ми сьогодні читаємо архівні і історичні документи, то дійсно і Андрій Антонович Карнабід, на жаль, вже покійний, але варто згадати, що він дбайливо охороняв пам’ятки старовини Чернігівщини і вказував на те, що Богдан Хмельницький має дивитися на сквер, тобто бути обличчя до пам’ятника давньоруської П’ятницької церкви».

Нині важко сказати, чому саме пам’ятник встановили у неправильний бік. Та найреалістичнішою видається та версія, що тодішнє комуністичне керівництво обурилось, чому Богдана збираються ставити спиною до міському партії, який у той час розташовувався напроти скверу на Фрунзе, нині Мстиславській.

Представники компанії, котра займеться реставрацією Богдана Хмельницького, заявляють, навіть без розвороту його стан викликав побоювання і вимагав термінового втручання. Фактично 60-річний пам’ятник розсипався на шматки.

Серед випадкових перехожих більшість з першого разу навіть не можуть сказати, що взагалі змінилося. Ті, хто все ж помічає зміни, оцінюють позитивно.

Всього ремонт затягнув на 700 тисяч гривень. Сам поворот обійшовся у мізерну частину цієї суми. Тепер спеціалісти будуть укріплювати фундамент, реставрувати постамент і встановлювати нові гранітні елементи. Основні роботи мають закінчити у червні. Загалом за календарним планом ремонт постаменту триватиме до травня 2018 року.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Теги: Богдан Хмельницький, пам’ятник, сквер Хмельницького, «Дитинець»

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект