moregoods
Пародонтакс
Шампунь
Доместос
Рекс
Шампунь
Крем дневной
Мицелярная вода
Тушь
Ленор
Кондиционер
moregoods
Зубная нитка
Пятновыводитель
Сейфгарт
Тайд
Рексона
Сиф
краска
крем для рук
Даф
Шампунь Даф
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Вшановуємо пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу (відео)Вшановуємо пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу (відео)

Саме сьогодні — 18 травня 73 роки тому о третій годині ранку почалася депортація кримських татар. За два дні з Сімферополя, Бахчисарая, Джанкоя ешелонами на Схід було вивезено більше 180 тисяч людей. Події 1944-го  перекликаються  з подіями 2014-го. В Україні 18 травня — це й День боротьби за права кримськотатарського народу.
 


Їх звинуватили у зрадництві, у масовому колабораціонізмі. 73 роки вони борються за те, аби історична правда була відновлена. В 1944 році кримських татар звинувачують в масовому дезертирстві з лав Червоної армії. Це дало привід до депортації корінного народу з Кримського півострова. Сьогодні історики оцінюють цей факт як акт закріпачення цілого народу, фактично перетворення на рабів. Майже 200 тисяч кримських татар були примусово вивезені з рідної землі, вони за копійки змушені були працювати і жити в спецпоселеннях.

Сергій Бутко, представник Українського інституту національної пам’яті в області: «Військовослужбовці — кримські татари в лавах Червоної армії довоювали, розгромили нацистів і після перемоги їх всіх повідправляли в табори трудові, і тільки в 1947 році вони були відправлені на з’єднання з своїми родинами на спецпоселення. Все майно, яке не встигли забрати з собою татари під час цієї депортації, а вона була двома хвилями: 18-20 травня і потім в червні друга. Воно все було привласнено державою. Крім кримських татар в червні місяці було депортовано болгар, вірмен і турків. Тобто всіх, хто були не росіянами, не слов’янами — їх всіх депортували».
 
Нацисти остаточно були вигнані з Кримського півострова 13 травня 44-го. Ще до завершення боїв татарському народові був винесений вирок радянської владою.

Сергій Бутко, представник Українського інституту національної пам’яті в області: «11 травня була таємна постанова Державного комітету оборони «Про кримських татар». Усі інсинуації про те, що вони нібито зрадники, колабораціоністи — вони не витримують жодної критики. Скажу загальновідомий факт: найбільше зрадників-колабораціоністів, які служили й воювали в лавах Вермахту, це були росіяни, етнічні росіяни. Це доконаний факт. Крім кримських татар і всіх неслов’ян, зачистили Крим, зачистили Кавказ. Тобто нагайці, чеченці, інгуші — всі вони були депортовані з Кавказу. Сталін вже в 1944 році активно готувався після перемоги над нацизмом розпочати війну з Турцією. Йому потрібні були безпечні тилові райони. Тобто Крим і Кавказ для агресії проти Турції».
 
Близько сотні сімей вимушених переселенців з Криму проживають вже три роки у Чернігові. Це військові випробувачі з Феодосії. Разом з чоловіком, теж військовим, на материкову Україну виїхала і співробітник ДНВЦ Лілія Гапоненко. Тепер тут її домівка, тут вона народила сина, майбутнього захисника України.

Лілія Гапоненко, офіцер ЗСУ: «Тому що українка, люблю Україну, люблю батьків і українських людей. Я українка і в Криму я розмовляла українською мовою. Родом з Вінницької області. До Чернігова звикла. Чернігів подобається. Люди сприймають добре».
 
Чернігівські кримчани знову зібралися разом, аби згадати події далекого 44-го, а також вшанувати пам’ять сучасних загиблих Героїв. Три роки йде боротьба за єдність України. Час робить свій поворот і історія знову повторюється.

Світлана Кузіна, голова ГО «Кримська громада»: «Якщо провести паралель між 44-м роком і 14-м, то по факту це та сама депортація. Тільки тоді було більш явно, а зараз російський агресор робить все можливе, щоб люди, які не згодні з їх політикою, покидали півострів, або їх просто катують і саджають по тюрмах».
 
Спеціально до сьогоднішнього пам’ятного дня чернігівські кримчани зробили банери. На них болючі світлини — хроніка анексії Криму.

Світлана Кузіна, голова ГО «Кримська громада»: «Вона відображується очами патріотів, тим опором простих людей з перших днів окупаційного захвата Російською Федерацією. На цих банерах патріоти-кримчани — кримські татари, українці, росіяни, які виходили на акції протесту і всіляко демонстрували своє небажання бачити російських агресорів на території Криму і всієї України».
 
Біля Катерининського собору знову молебень. Відбулась акція «Нескорений Крим». Разом стоять кримчани та чернігівці. Запалено поминальні вогні, покладено квіти. Школярі зібралися, аби провести флеш-моб. На в’їзді до міста — великий жовто-блакитний стяг і жива мапа Криму. Україна — єдина держава. Слава Україні!

«Сівер-центр»

Теги: Крим, жертви геноциду, «Сівер-центр»

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект