Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Пам’ять про жертв масового виселення із Кримського півострова вшанували в облдержадміністрації (відео)Пам’ять про жертв масового виселення із Кримського півострова вшанували в облдержадміністрації (відео)

Історики, волонтери та переселенці згадували події страшного 1944-го і зробили висновок – історія має властивість повторюватись. Минуло 73 роки, і в Криму знову почалися масові переселення, але на цей раз не татар, а українців.


 
Знищені та розграбовані нацистами села та міста ще не встигли оговтатись від війни. 1944 рік став трагічним для сотень тисяч людей, яких примусово виселяли із території Кримського півострова. В облдержадміністрації історики, волонтери, а також переселенці із Криму вшанували пам’ять жертв масового переселення 44-го року.
 
Тоді із території Криму виселяли кримських татар, вірменів, проводили масові чистки. Через 73 роки, підсумовують історики, переселення повторились. У 2014 році російські війська окупували півострів. Бажаючи жити в Україні люди добровільно покинули свої домівки. І тепер кримські українці намагаються будувати нове життя.
 
Крим у складі Росії – це нове випробування для України, кажуть історики. Але історія має властивість повторюватись: у 44-му нацистів з півострова таки вибили.

«Сівер-центр»

Теги: 1944, Крим, «Сівер-центр»

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект