moregoods
Пародонтакс
Шампунь
Доместос
Рекс
Шампунь
Крем дневной
Мицелярная вода
Тушь
Ленор
Кондиционер
moregoods
Зубная нитка
Пятновыводитель
Сейфгарт
Тайд
Рексона
Сиф
краска
крем для рук
Даф
Шампунь Даф
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » На Чернігівщину приїхала делегація медиків-науковців з Японії (відео)На Чернігівщину приїхала делегація медиків-науковців з Японії (відео)

До Михайло-Коцюбинського Чернігівського району приїхала делегація медиків-науковців з Японії. Вони співпрацювали із місцевою лікарнею та амбулаторією упродовж двадцяти років, виявляючи патологію щитоподібної залози у дітей внаслідок Чорнобильської катастрофи. Проект завершився ще у 2010-му році, але роки спільної роботи зблизили японських лікарів з українськими. При будь-якій нагоді вони приїжджають до Михайла-Коцюбинського з дружнім візитом. Цього року наша знімальна група була присутньою при зустрічі.


 
Двадцять шість років тому було розпочато спільний японсько-український проект по дослідженню наслідків вибуху на ЧАЄС. Вчені з Японії упродовж двадцяти років досліджували стан щитоподібної залози – органа, що чи не найбільше страждає від радіації, у дітей з села Михайло-Коцюбинського.
 
Крім того, вчені щороку забирали дітей на обстеження і оздоровлення до  Японії, а лікарів – на стажування. Подарували лікарні нове (на той час) обладнання та навчили деяким методам обстеження.
 
За словами японських вчених, проблеми в України і в Японії, пов’язані з наслідками аварії на атомній станції, дуже схожі. Шість років тому стався вибух на АЕС у місті Фукусіма, і тепер український досвід стане в нагоді нашим закордонним друзям.

Йосіхіро Носо, професор Університету Сімане (Японія): «Ми винесли певні уроки зі своєї роботи в Україні. Наприклад, ми знаємо, що після аварії в українців виросла чисельність захворюваності на рак щитоподібної залози. Після аварії на АЕС у місті Фукусіма ми такого не спостерігали, але пройшло тільки шість років, і ми боїмося «стрибка» цієї хвороби».
 
Але не всі говорили про роботу – декого заполонили емоції від зустрічі і ностальгія.

Нобуо Такейчі, професор клініки Такейчі (Японія): «Більше всього я сумував за ним – Володимиром Осипчуком. Ми разом зробили так багато важливого, так плідно співпрацювали… Я дуже сумував. Добре, що ми досі підтримуємо стосунки».
 
Українсько-японська співпраця продовжується, але тепер у дещо іншій галузі медицини – в гінекології. Власне, делегація приїхала до Михайло-Коцюбинського щойно з міжнародної конференції, присвяченої цим питанням. Не обійшлося і без подарунків — професійної медичної літератури.

«Сівер-центр»

Теги: Японія, науковці, Михайло-Коцюбинськ, «Сівер-центр»

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект