Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » До Дня музеїв – духмяна виставка (відео)До Дня музеїв – духмяна виставка (відео)

Аромат справжнього дерева та лози панує у виставковій залі військово-історичного музею Чернігова. Відомо, що з давніх-давен ці два природні матеріали широко використовувалися у житті населення. З них будували житло та господарські приміщення, виготовляли знаряддя праці, меблі, транспорт, посуд і навіть дитячі іграшки. Зустрічаються і сьогодні у інтер’єрах вироби з дерева, лози і соломи.До міжнародного дня музеїв, 17-го травня відкрилася виставка «Деревообробка та лозоплетіння - від ремесла до мистецтва». В експозиції вишикувалося понад дві сотні виробів - від давньоруських часів до сьогодення. Є тут і особливо цінні предмети.

Із більш сучасного періоду на виставці є дерев’яні полиці для посуду, кухлі, скриньки, декоративні предмети, а також меблі з дерева та лози. Їх виготовляли знані у Чернігові та області народні майстри. Деякі з них особисто завітали на виставку.

Приєдналися до експозиції і молоді майстри-різьбярі - вихованці Чернігівського будівельного ліцею. Хлопці продемонстрували загалу власні творіння.

Оцінили успіхи ліцеїстів і професіонали, зокрема голова Чернігівського осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України Володимир Мороз. Він гордий, що таку, здавалося б, старовинну справу - різблення по дереву, продовжують юні таланти. Адже, щодо підготовки молодих майстрів у Чернігові, існують певні проблеми.

Попри негаразди, Чернігівщина все таки має чим пишатися у сфері деревообробки та лозоплетіння. Виставка у військово-історичному музеї триватиме щонайменше місяць, доторкнутися до неймовірно красивого ремесла може кожен. На відкритті експозиції, відвідувачі не лише ознайомилися з історією виробів, а і долучилися до майстер-класу із різблення по дереву та лозоплетіння.

ТРК «Новий Чернігів»

Теги: різьба по дереву, виставка, «Новий Чернігів»

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект