moregoods
Пародонтакс
Шампунь
Доместос
Рекс
Шампунь
Крем дневной
Мицелярная вода
Тушь
Ленор
Кондиционер
moregoods
Зубная нитка
Пятновыводитель
Сейфгарт
Тайд
Рексона
Сиф
краска
крем для рук
Даф
Шампунь Даф
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Успіхи високотехнологічної ферми «Красносільська» у Борзнянському районі (відео)Успіхи високотехнологічної ферми «Красносільська» у Борзнянському районі (відео)

Сільгоспвиробникам області через складі погодні умови у травні можливо доведеться частково пересіяти кукурудзу. Але для великих підприємств області, обладнаних за новітніми технологіями, це не досить значна проблема, адже є інші джерела прибутку. Наприклад, високотехнологічна ферма на більш ніж тисячу вісімсот корів, кожна з яких має електронну картку, — «Красносільська» у Борзнянському районі. Вона входить до складу сільгосптовариства «Надія», що об’єднує кілька підприємств на Чернігівщині та Сумщині. Займаються тут і рослинництвом, аби забезпечити поголів’я якісними кормами власного виробництва.


 
Сільгосптовариство «Надія» у 2012 році об’єднало у своєму складі чотири підприємства із Борзнянського, Бахмацького та Конотопського (Сумської області) районів. Має чотирнадцять тисяч гектарів землі і сім тисяч поголів’я великої рогатої худоби. Основний напрямок тут – молочний. Одна з філій підприємства – «Красносільська» Борзнянського району, тут збудовано сучасну молочно-товарну ферму на 1860 голів, понад тисячу чотириста корів – дійні. Усі виробничі процеси в господарстві цілодобові. Надої на одну корову складають близько 25-ти літрів, та головне, виявляється, не кількість, а жирність молока, бо з нього виготовляють сир.

Олександр Білоконь, директор МТФ «Красносільська»: «Наше молоко здається так само на наші молокозаводи – Менський, Ніжинський і там уже переробляється. Власник наш зацікавлений саме в сирі, не в молоку на розлив. Із нашого молока виготовляють дорогі сорти сиру».
 
Кожна тварина має державний номер та чіп, і коли заходить до доїльного залу, за допомогою антени зчитується вся інформація. Відомості про те, коли і скільки було надоєно, фіксуються.

Олександр Білоконь, директор МТФ «Красносільська»: «Воно добавляється у ту картку, де міститься вся інформація: про осіменіння, про отели, про маніпуляції ветлікарів, копитчиків. Досить зручно, не треба шукати 10-20 журналів, щоб знайти, коли вона там лікувалася, що з нею було».
 
Велике значення мають корми, ними сільгосппідприємство «Надія» себе забезпечує: самі вирощують, заготовляють і переробляють. Весна цього року була рання, тож раніше почали і сіяти. Та наступні зміни погодних умов не додали оптимізму: можливо, каже директор товариства Володимир Романенко, доведеться частково пересівати кукурудзу, яка вже посходила і потрапила під заморозки.

Володимир Романенко, директор СТОВ «Надія»: «Посіяли кукурудзи ми вже на півтори тисячі га, люцерни посіяли на 500 га, люцерна тоже посходила, ну люцерна хороша. Озимий клин себе почуває нормально, тому що озимина розвилася ще з осені добре, тож приморозки перенесла нормально. А от як перенесе кукурудза – невідомо».
 
Насіння, добрива, засоби захисту, пально-мастильні матеріали – все зростає в ціні, тож посівна цього року подорожчала, за підрахунками Володимира Романенка, відсотків на двадцять. Та зменшувати обертів у «Надії» не збираються, навпаки, планують розширювати виробництво.

«Сівер-центр»

Теги: ферма, сільгоспвиробництво, «Красносільська», Борзнянський район, «Сівер-центр»

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект