Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » На Прилуччині гучні гуляння (відео)На Прилуччині гучні гуляння (відео)

У Дідівцях  відзначали 200-річчя з дня народження українського історика Миколи Костомарова. Традиційні «Костомарівські гуляння» зібрали гостей з різних куточків України, а також закордонних відвідувачів. Там частували кращими українськими стравами і демонстрували традиції Прилуцького району. Нещодавно тут почали відроджувати садибу, в якій колись жив Микола Костомаров. У майбутньому планують створили великий історико-меморіальний комплекс, аби зберегти всю спадщину, залишену істориком. На «Костомарівських гуляннях» побували і наші журналісти.


 
Столи тріщать від страв та напоїв, а земля гуде від запальних танців. 200-річчя від дня народження видатного історика, етнографа Миколи Костомарова  гуляла вся Прилуччина. На святкові гуляння приїхали гості з різних областей України, а також закордонні гості. Мешканці сіл Прилуцького району демонстрували справжню українську гостинність. Накрили святкові столи із десятками варіацій традиційних українських страв.
 
Страви — за власними рецептами. Свою спільну роботу презентували і об’єднані територіальні громади. Залишитись голодним на святі було неможливо. Всюди гостей частували та розказували про історію та традиції прилуцьких сіл.
 
Та все ж головний секрет смачних ряшківських вареників — це пісня.
 
Із покоління в покоління на Прилуччині передають місцеві традиції: пісні, рецепти страв та напоїв. Історія рідного краю для Миколи Костомарова була мало не сенсом життя. І сьогодні нащадки видатного українського історика намагаються зберегти те, що було напрацьовано роками. Просто неба тут відкрили музей під назвою «Із бабусиної скриньки». Тут презентували речі побуту, одяг та прикраси 17-го — початку 20 століття. Все це спадщина селищ Прилуцького району.
 
Традиційно «Костомарівські гуляння» проходять у селі Дідівці біля садиби, де колись жив видатний український діяч. Ця будівля до 2008 року використовувась для різних потреб. Але історики, благодійники та митці спільними зусиллями вирішили відродити будівлю та створити тут музей. Перша екскурсія у садибі відбулась у червні 2016 року. У майбутньому тут планують створити великий історико-меморіальний комплекс музей Кирило-Мефодіївського братства ім. Миколи Костомарова.
 
Садиба хоч вже і частково відремонтована, та ще не до кінця. У Дідівцях сподіваються, що скоро тут вже буде завершено створення історико-меморіального комплексу.

«Сівер-центр»

Теги: «Костомарівські гуляння», Дідівці, «Сівер-центр»

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект