Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » У Косачівці в реабілітаційний центр наркозалежних повертаються пацієнти (відео)У Косачівці в реабілітаційний центр наркозалежних повертаються пацієнти (відео)

До центру реабілітації наркозалежних, що в селі Косачівці на Чернігівщині, повертаються пацієнти. Кілька тижнів тому навколо цього приватного закладу, який діяв під егідою православної церкви, розгорівся неабиякий скандал. За нібито катування та незаконне утримання людей СБУ заарештувало трьох його працівників, а утриманців розпустили по домівках. Та невдовзі наркозалежні почали повертатися сюди самі. Чому? Дивіться у сюжеті.38-річний киянин Віктор у Косачівському центрі реабілітації для наркозалежних постійний пацієнт останніх 8 років. До того згубної звички намагався позбутися в кількох столичних закладах і все намарно.

Центр був зареєстрований як православна громада. Наприкінці березня Віктору довелося звідси поїхати, бо установу прикрила СБУ. Тоді ж затримали трьох працівників центру. Власники зникли, їх шукають і досі. Підставою для спецоперації СБУвців стала заява від колишнього клієнта центру, він поскаржився, що наркозалежних у Косачівці тримають в нелюдських умовах, змушують тяжко працювати, а за непослух катують.

Нині цю справу розслідує прокуратура. Карні провадження за незаконне позбавлення волі та тортури передбачають для причетних до 10 років ув’язнення.

Олександр Даракчі, керівник управління прокуратури з нагляду в кримінальному провадженні: «Наразі під вартою знаходяться 3 чоловіки, які утримуються в Одеському слідчому ізоляторі. Органом досудового розслідування отримано рішення суду щодо доставки їх в суд на обрання запобіжного заходу організаторам цього злочинного угрупування».

Після арешту працівників центру понад 200 наркозалежних роз’їхалися по домівках. А вже за 2 тижні їхні родичі пікетували прокуратуру та вимагали відновити роботу центру.

Зо три десятки реабілітантів тепер самовільно повернулися до установи. Хоча з персоналу там не залишилось ні душі. Переконують, ніяких катувань у центрі не було. Нарікають, правоохоронці навіть не спромоглися провести слідчого експерименту аби перевірити правдивість звинувачень.

Поверненці доглядають за майном та господарством. Роботи чимало – понад 20 голів худоби та 4 га землі. Порати господарство допомагають і місцеві селяни. Пенсіонерка пані Галина з дочкою двічі на день приходять до центру доїти корови.

Хлопці кажуть, повернулися, бо в дома велика спокуса знову підсісти на голку. Розповідають, протягом трьох останніх тижнів троє їхніх товаришів померли через передозування.

Два тижні по закриттю майно комплексу охороняла поліція. Та завжди чергувати в Косачівці патрульні не можуть, бракує особового складу. Тепер тут бувають лише наїздами.

Поки триватиме досудове розслідування на майно Косачівського центру наклали арешт, а Козелецьку райдержадміністрацію суд зобов’язав власним коштом утримувати комплекс, і грошей на це, звісно, катма, - бідкається голова.

Володимир Швед, голова Козелецької РДА: «В бюджеті району таких коштів не закладено і програми відповідної немає. Ми написали листа у прокуратуру та до суду, щоб нам надали роз’яснення, яким чином ми можемо це робити».

У прокуратурі заспокоюють, слідство у цій справі не затягнеться. А отже й остаточного рішення щодо майнового комплексу довго чекати не доведеться.

Олександр Даракчі: «Матеріали провадження містять, на мій погляд, достатньо доказів, котрі підтверджують вину цих осіб».

Пацієнти ж, поки справу розв’яжуть, готові утримувати центр власними силами і коштом, і боротимуться за повне відновлення роботи установи.

Сюжет телеканал «СТБ», «Вікна-новини»

Теги: Косачівка, реабілітаційний центр, Олександр Даракчі, наркозалежні, «СТБ», «Вікна-новини»

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект