Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » В переліку найгірших доріг України не має жодної дороги Чернігівщини (відео)В переліку найгірших доріг України не має жодної дороги Чернігівщини (відео)

Сподіваються, що так буде й надалі дорожники області. Сьогодні вони звітують про початок робіт з поточного ремонту і відкрито говорять про нестачу фінансів – майже 450 мільйонів гривень.


 
У 2016-му Чернігівщина вперше побачила поточний ремонт доріг за багато-багато років. Роботи тривають і цьогоріч. Згідно з розпорядженням Кабміну, дорожники області мають шість об’єктів на 2017-й.  Серед амбітних планів — ремонт дороги Р-67, це найкоротший шлях від Количівки до Ніжина, Прилук з виходом на Пирятин.

Володимир Гузема, начальник Служби автомобільних доріг області: «Поки що три ділянки дороги є в основній постанові Кабміну. Нажаль, виділено там по 500 тисяч на кожен об’єкт. Це в принципі дає змогу заключити контракт в цьому році і чекати надходження основних коштів, які нам обіцяє Кабінет міністрів».

В режимі очікування поки знаходяться і інші проекти, які готові дорожники реалізувати в цьому році. За словами Володимира Гуземи, на даний момент є кошти лише на один об’єкт. Це 37 мільйонів на під’їзд до Чернігова. Там зараз роботи й ведуться. М-01 роблять за сучасними технологіями «Гарячого реміксу» та «Мультимаку». Підрядник – фірма з Броварів.

Володимир Гузема, начальник Служби автомобільних доріг області: «В першу чергу ми розігріваємо асфальтобетон, далі машина знімає верхній шар до 6 сантиметрів взагалі, але зараз 4 сантиметра, і додає свіжий асфальтобетон. Свіжий асфальтобетон додається на підставі тих кернів, які робляться по цій дорозі, і ми вже бачимо, чого нам не вистачає — чи кам’яних матеріалів, чи в’яжучого. Зверху захисний шар, так званий «Мультимак».
 
Від Кабміна дорожники на сьогодні чекають рішення і по кредитних коштах – 78 мільйонів гривень, які мають піти на ремонт інших ділянок міжнародного автошляху М-01. Ремонт проводитимуть за програмою співфінансування: 10% — кошти області, решта – державні. Фінансування програми закладено до обласного бюджету, лишається дочекатися урядової постанови.

Володимир Гузема, начальник Служби автомобільних доріг області: «Але, якщо ви побачите цю постанову — виділено коштів 500 тисяч, для повного втілення комплексу робіт необхідно 550 мільйонів гривень. Можу вас запевнити, дорожники зможуть ці гроші освоїти, при єдиній умові, що ці гроші поступлять червень, максимум липень».
 
Є ще гроші на експлуатаційне  утримання доріг області – 145 мільйонів на даний момент. Традиційно ці кошти йдуть на забезпечення безпеки руху – встановлення бар’єрних огорож, освітлення та ямковий ремонт. За даними Служби автодоріг, 3900 кілометрів доріг області «уражено ямковістю». І раді б відмовитися від латання дірок, але поки не можуть. Адже 3900 більше, ніж 25.

Володимир Гузема, начальник Служби автомобільних доріг області: «Ми маємо на наших 3900 кілометрах 311 тисяч квадратних метрів. Ремонт одного метра квадратного, згідно і наших досліджень, і тих нормативів, які спустив нам Укравтодор, біля 309 гривень — один квадратний метр, тобто проста математична операція – 96 мільйонів. Що таке 96 мільйонів, якщо ми застосуємо їх до поточного ремонту – це ремонт максимум 25 кілометрів доріг».
 
На експлуатаційне утримання на сьогодні теж недостатньо коштів. Дорожників задовольнила б сума більша на 240 мільйонів гривень. Тоді вистачить повністю закрити питання ямкового ремонту на це рік.

«Сівер-центр»

Теги: Володимир Гузема, ремонт доріг, асфальтування доріг, «Сівер-центр»

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект