Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Як пройде вирішальний етап реформи місцевого самоврядування (відео)Як пройде вирішальний етап реформи місцевого самоврядування (відео)

Сьогодні це питання обговорили представники активу Чернігівського району: голови громад, депутати місцевих рад, лідери ініціативних груп. У районній раді назву цьому заходу дали з певним викликом: «Форум розумних людей».


 
«Форум розумних людей» у Чернігівському районі проводять уже вдруге. Співорганізатори – районна рада і Чернігівський центр розвитку місцевого самоврядування. Другий форум присвячений реформі самоврядування й децентралізації влади. У районі вже створені три об’єднаних територіальних громади: Іванівська, Михайло-Коцюбинська й Гончарівська. Як об’єднається решта населених пунктів району, вирішується зараз.
 
Чернігівський район – територіально складний для реформування з двох причин: тут розташований обласний центр і тут виникла ініціатива створити громаду, до якої увійшли б населені пункти з різних районів, а саме з центром в Олишівці. Щоб урегулювати такі випадки, чекали на законодавче рішення. Верховна Рада 16-го березня прийняла Закон про особливості об’єднання населених пунктів з різних районів. Тепер представники майбутньої Олишівської громади подали на затвердження необхідні документи. Об’єднуватимуться поки що сама Олишівка й Смолянка Куликівського району. Пропонували Красилівці Козелецького району, але там поки що утрималися.
 
На форум для консультацій місцеві депутати, активісти й управлінці запросили Юрія Ганущака – одного з авторів реформи місцевого самоврядування в Україні. Він вважає, що цей рік є вирішальним у процесі реформування. Юрій Ганущак каже: об’єднання йде болісно, але воно й має бути вистраждане. Подекуди районна влада саботує реформу, адже посадовці бояться втратити робочі місця. Але насправді фахових і сумлінних управлінців зараз не вистачає.
 
Спеціально обговорювали на форумі питання медичної реформи й роботи закладів охорони здоров’я в об’єднаних громадах.

«Сівер-центр»

Теги: Юрій Ганущак, реформи, форум, «Сівер-центр»

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект