Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Відчути себе водолазом на… стрілецькому полігоні (відео)Відчути себе водолазом на… стрілецькому полігоні (відео)

Зразки військового та спеціального спорядження показали, дали помацати і навіть поміряти школярам, які на полігоні 1-ї танкової бригади в Гончарівському проходили практичну частину шкільного предмету «Захист Вітчизни». «Страшно» — сказали дівчата, «захопливо» — сказали хлопці, відстрілявши із АК-74.


 
Сергій Колесніченко, учень Ічнянської школи №1: «-Як костюм? Скільки важить? – Кілограмів 40-50. Під водою легше буде іти. – То може вже передумав і будеш водолазом? – Нєєє».

Із властивою його віку хлопчачою демонстративністю  одинадцятикласник Сергій Колесніченко називає себе «майбутній захисник України».  Каже, серйозно думає над тим, аби стати військовим.
 
Практичним аргументом цих думок для нього стануть 10 пострілів зі справжньої зброї – АК-74. Таких, як він, тут більшість – майже 4000 тисячі учнів шкіл, ліцеїв та ПТУ з усієї області вперше взяли до рук автомат Калашникова та 10 набоїв.

Андрій Рой, інструктор: «И несмотря на это, уверенно себя ведут. Никто не отказался».
 
На полігоні 1-ї танкової бригади в Гончарівському вони проходять практичну частину шкільного предмету «Захист Вітчизни».

Олександр Коваленко, учень Семенівської гімназії: «-Вперше стріляєш? – Шо? Глушить дуже. Да, вперше, до цього – з навчальних «воздушок». – Які враження від стрільби? – Мандраж по шкірі, захопливо. – А як думаєш, нормально влучив? – Та не знаю, стріляв, куди очі бачили».

Юрій Стеценко, інструктор: «Отстреляли хорошо. Ни у кого оружие не заклинило, все правильно снарядили магазины, правильно затворы перещелкнули».

Юрій Борисов, заступник військового комісара обласного військового комісаріату: «Більшість вибиває більше 40-ка. Це трохи вище середнього показника. Окремі учні вистрелюють 80 із 100 очок. В деяких школах зараз ми отримали навчальну зброю, проводяться ці заходи. Школярі займаються по районах, там по 2 автомати – от і виїздять на практичні заняття».
 
Денис Оліхнович стріляє вже не вперше, він курсант Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою. Для нього аргументом у виборі військової професії стала війна на Донбасі, яка позбавила рідної домівки – а він звідти родом — і змусила переселитись на Чернігівщину. Юнак каже, готовий повернутись туди – захищати Україну.

Денис Оліхнович, курсант Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою: «Якщо потрібно – поїду. Це моя особиста мрія з дитинства – стати професійним військовим.  – А події на Донбасі вплинули на твій вибір? – Так. Підсилили його».
 
Серед школярів, які приїхали на полігон вчитись захищати Вітчизну на практиці, чимало дівчат – вони написали добровільні заяви на вивчення «хлопчачої» частини предмету.

Андрій Рой: «А девочки вообще по-разному. Вот у меня на 3-й позиции девочка была – попала в 9-ку. Для первого раза это отличный результат».
 
Цього року до стрільб в програмі шкільних навчально-польових зборів на полігоні додали виставки. Рятувальник Андрій Ревко піднімає 15-тонний «Урал», каже, це ще не максимум.

Андрій Ревко, головний сержант взводу аварійно-рятувальних робіт Державної спеціальної служби транспорту: «Пневматична кевларова подушка. 40 тон піднімає на 40 сантиметрів».

Артем Семенюк, сапер Державної спеціальної служби транспорту: «Тут майно сапера: бронежилет 4-го класу захисту, німецький кевларовий шолом, металошукач виробництва США – найсучасніші зразки. Підривна машинка, «глушилка».

Єгор Ошкал, водолаз роти спеціальних робіт Державної спеціальної служби транспорту: «Тяжелое водолазное снаряжение. Вес – до 90 кг, не каждый сможет носить на себе. Оно универсальное – неограниченный запас воздуха, который постоянко подается с поверхности, прочность, телефонная свіязь с поверхностью».
 
А головне – військове і спеціальне спорядження дітям не просто показали, а дали помацати і навіть поміряти.

«Сівер-центр»

Теги: Гончарівськ, школярі, стрільба, «Сівер-центр»

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект