Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Чи вплине похолодання на посіви? (відео)Чи вплине похолодання на посіви? (відео)

Холодна погода уповільнює темпи посівної, та серйозних причин для занепокоєння немає, про це говорять оперативні дані з районів, що надходять до департаменту агропромислового розвитку. Задовольняє сільгоспвиробників і стан озимини, тим більше, він залежить від багатьох чинників, а не лише від нинішньої температури.


 
Останнім часом погодні умови не сприяють аграріям, тож проведення посівної дещо призупинилося. Повітря холодне, а отже, знизилася температура і у ґрунті. Відповідно немає гарантії, що зерно, кинуте зараз у землю, зійде. У порівнянні з минулим роком темпи посівної трохи знижені, проте це не має вплинути на результат.

Юрій Павлішен, директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації: «Посіяно 130 тисяч га ярих культур – це приблизно 15% до прогнозу. Підготовлено ґрунту до посівної більше 372 тисяч га – 42% від прогнозованих обсягів».
 
Деякі райони вже почали сіяти пізні технічні культури: соняшник, сою, цукровий буряк. Останній, до речі, найбільше боїться морозів. Що ж до впливу холодної погоди на озимі, то в оперативних даних з районів немає інформації про загибель посівів, каже Юрій Павлішен. Аграрії сподіваються, що заморозки і надалі не сягатимуть критичної межі. Та й залежить стан посівів не лише від цього.

Юрій Павлішен, директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації: «Це залежить від періоду, коли проводилася посівна кампанія восени, від стану їх під час проведення зимівлі і, відповідно, в якому стані розвитку вони знаходяться і увійшли у весняний період. Я оптиміст і думаю, що все-таки ми обійдемося без таких критичних моментів по питанню збереження озимих і ярих культур».
 
У різних культур різний рівень зимостійкості, найбільш стійке до холоду озиме жито, найменше – ріпак. Аграріїв завжди турбує стан пшениці і тритикале, та на сьогодні їх стан занепокоєння не викликає, запевнив Юрій Павлішен.

«Сівер-центр»

Теги: озимі, аграрії, Юрій Павлішен, погода, «Сівер-центр»

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект