moregoods
Пародонтакс
Шампунь
Доместос
Рекс
Шампунь
Крем дневной
Мицелярная вода
Тушь
Ленор
Кондиционер
moregoods
Зубная нитка
Пятновыводитель
Сейфгарт
Тайд
Рексона
Сиф
краска
крем для рук
Даф
Шампунь Даф
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Чи вплине похолодання на посіви? (відео)Чи вплине похолодання на посіви? (відео)

Холодна погода уповільнює темпи посівної, та серйозних причин для занепокоєння немає, про це говорять оперативні дані з районів, що надходять до департаменту агропромислового розвитку. Задовольняє сільгоспвиробників і стан озимини, тим більше, він залежить від багатьох чинників, а не лише від нинішньої температури.


 
Останнім часом погодні умови не сприяють аграріям, тож проведення посівної дещо призупинилося. Повітря холодне, а отже, знизилася температура і у ґрунті. Відповідно немає гарантії, що зерно, кинуте зараз у землю, зійде. У порівнянні з минулим роком темпи посівної трохи знижені, проте це не має вплинути на результат.

Юрій Павлішен, директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації: «Посіяно 130 тисяч га ярих культур – це приблизно 15% до прогнозу. Підготовлено ґрунту до посівної більше 372 тисяч га – 42% від прогнозованих обсягів».
 
Деякі райони вже почали сіяти пізні технічні культури: соняшник, сою, цукровий буряк. Останній, до речі, найбільше боїться морозів. Що ж до впливу холодної погоди на озимі, то в оперативних даних з районів немає інформації про загибель посівів, каже Юрій Павлішен. Аграрії сподіваються, що заморозки і надалі не сягатимуть критичної межі. Та й залежить стан посівів не лише від цього.

Юрій Павлішен, директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації: «Це залежить від періоду, коли проводилася посівна кампанія восени, від стану їх під час проведення зимівлі і, відповідно, в якому стані розвитку вони знаходяться і увійшли у весняний період. Я оптиміст і думаю, що все-таки ми обійдемося без таких критичних моментів по питанню збереження озимих і ярих культур».
 
У різних культур різний рівень зимостійкості, найбільш стійке до холоду озиме жито, найменше – ріпак. Аграріїв завжди турбує стан пшениці і тритикале, та на сьогодні їх стан занепокоєння не викликає, запевнив Юрій Павлішен.

«Сівер-центр»

Теги: озимі, аграрії, Юрій Павлішен, погода, «Сівер-центр»

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект