Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Навчально-польові збори для одинадцятикласників (відео)Навчально-польові збори для одинадцятикласників (відео)

Марш-кидок, стрільба з автомата Калашникова, розмінування, риття окопів, тривога і вивід з-під удару противника — це навчальна програма, зрозуміло, військова. Але не для військових, а для школярів. На Чернігівщині уже вдруге розпочались навчально-польові збори для одинадцятикласників. Цьогоріч — не тільки для хлопців, а і для дівчат-добровольців.


 
Метр з кашкетом — це про неї.  Невеличкий зріст — 1 метр 50 сантиметрів — і стать не завадили одинадцятикласниці Вікторії Набок вдягти військового кашкета і приїхати на навчально-польові збори разом з хлопцями.

Вікторія Набок, учениця Борнянської спеціалізованої школи-інтернату:
«Зараз такий час, на жаль, що кожен повинен мати знання в цій галузі».
 
Спочатку класика із шкільної програми «Захисту Вітчизни» — вдягання протигазу. Потім завдання ускладнюється — одягти, а головне  — правильно зняти заражений костюм хімзахисту.
 
Уже другий рік на Чернігівщині проводять такі масштабні навчально-польові збори. Близько 4 тисяч хлопців — усі одинадцятикласники області — протягом декількох днів пройдуть практичну вогневу підготовку на  справжньому військовому полігоні — у 1-й танковій бригаді в Гончарівському.

Олександр Криворучко, військовий комісар Чернігівського обласного військового комісаріату: «Покажемо, що є на озброєнні підрозділів, до яких вони, можливо, після школи будуть мати бажання вступити.  Коли людина практично постріляла з автомату, без поспіху їй пояснили що і до чого — це не тільки позитивно, це і маленьке оте почуття патріотизму, що він готовий до захисту Вітчизни».
 
Цьогоріч разом із військовими школярів навчатимуть піротехніки ДСНС, інженери залізничних військ, нацгвардійці та прикордонники, в тому числі і АТОвці.

Микола Конопацький, начальник управління освіти і науки облдержадміністрації: «Військово-польові збори в шкільній програм і раніше були, але часто формально проводились — не всі виїжджали на стрільби, не відчували присмаку військового життя».
 
Особливо ж відчути смак військового життя зможуть учні обласних шкіл-інтернатів та ліцеїв. Для них окрему триденну програму проводять на базі Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою, майже 80% курсантів якого після випуску обирають військову вищу освіту і військову службу.

Микола Конопацький, начальник управління освіти і науки облдержадміністрації: «Тут за окремою програмою. Такий режим буде — тривога, відбій і підйом, і «тумбочка», і на кухні чергування, і військові палатки, і окопи».
 
Спробувати труднощів військової служби серед 240 юнаків добровільно викликались і 12 дівчат. Команда Черешенської спеціалізованої школи-інтернату взагалі наполовину дівоча. Хлопці кажуть — із однокласниць не кепкують, тут стать  — не головне. Головне — мотивація.

Володимир Калайда, учень Черешенської спеціалізованої школи-інтернату: «А у тебе мотивація є? — Є. А у дівчат? – Є».

Анна Канєва, учениця Черешенської спеціалізованої школи-інтернату: «Ми теж переживаємо і хочемо взяти участь в цьому».

Валерій Корнієнко, учитель «Захисту Вітчизни» Черешенської спеціалізованої школи-інтернату:
«Дівчата ще бойовіші, ніж хлопці. За програмою дівчата, які написали заяви на добровільних засадах виконувати програму хлопців, проходять і польові заняття — це частина програми».
 
Після тактичної, вогневої і медичної підготовки діти зіграють у військово-тактичну гру — із риттям окопів, тривогою, виводом особового складу з-під удару противника і порятунком уявно поранених солдатів.
 
Окрім труднощів військового життя, буде у дітей і культурна програма — екскурсії, концерти та перегляд патріотичного кіно.
 
А ще учасники навчально-польових зборів разом із головою облдержадміністрації заклали дубову алею — як символ миру і міці України. Щоб дерев’яні автомати у руках тендітних школярок із зворушливими кісками залишились лише спогадом про яскраву пригоду.

«Сівер-центр»

Теги: військові програма, навчально-польові збори, школярі, «Сівер-центр»

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект