moregoods
Пародонтакс
Шампунь
Доместос
Рекс
Шампунь
Крем дневной
Мицелярная вода
Тушь
Ленор
Кондиционер
moregoods
Зубная нитка
Пятновыводитель
Сейфгарт
Тайд
Рексона
Сиф
краска
крем для рук
Даф
Шампунь Даф
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Навчально-польові збори для одинадцятикласників (відео)Навчально-польові збори для одинадцятикласників (відео)

Марш-кидок, стрільба з автомата Калашникова, розмінування, риття окопів, тривога і вивід з-під удару противника — це навчальна програма, зрозуміло, військова. Але не для військових, а для школярів. На Чернігівщині уже вдруге розпочались навчально-польові збори для одинадцятикласників. Цьогоріч — не тільки для хлопців, а і для дівчат-добровольців.


 
Метр з кашкетом — це про неї.  Невеличкий зріст — 1 метр 50 сантиметрів — і стать не завадили одинадцятикласниці Вікторії Набок вдягти військового кашкета і приїхати на навчально-польові збори разом з хлопцями.

Вікторія Набок, учениця Борнянської спеціалізованої школи-інтернату:
«Зараз такий час, на жаль, що кожен повинен мати знання в цій галузі».
 
Спочатку класика із шкільної програми «Захисту Вітчизни» — вдягання протигазу. Потім завдання ускладнюється — одягти, а головне  — правильно зняти заражений костюм хімзахисту.
 
Уже другий рік на Чернігівщині проводять такі масштабні навчально-польові збори. Близько 4 тисяч хлопців — усі одинадцятикласники області — протягом декількох днів пройдуть практичну вогневу підготовку на  справжньому військовому полігоні — у 1-й танковій бригаді в Гончарівському.

Олександр Криворучко, військовий комісар Чернігівського обласного військового комісаріату: «Покажемо, що є на озброєнні підрозділів, до яких вони, можливо, після школи будуть мати бажання вступити.  Коли людина практично постріляла з автомату, без поспіху їй пояснили що і до чого — це не тільки позитивно, це і маленьке оте почуття патріотизму, що він готовий до захисту Вітчизни».
 
Цьогоріч разом із військовими школярів навчатимуть піротехніки ДСНС, інженери залізничних військ, нацгвардійці та прикордонники, в тому числі і АТОвці.

Микола Конопацький, начальник управління освіти і науки облдержадміністрації: «Військово-польові збори в шкільній програм і раніше були, але часто формально проводились — не всі виїжджали на стрільби, не відчували присмаку військового життя».
 
Особливо ж відчути смак військового життя зможуть учні обласних шкіл-інтернатів та ліцеїв. Для них окрему триденну програму проводять на базі Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою, майже 80% курсантів якого після випуску обирають військову вищу освіту і військову службу.

Микола Конопацький, начальник управління освіти і науки облдержадміністрації: «Тут за окремою програмою. Такий режим буде — тривога, відбій і підйом, і «тумбочка», і на кухні чергування, і військові палатки, і окопи».
 
Спробувати труднощів військової служби серед 240 юнаків добровільно викликались і 12 дівчат. Команда Черешенської спеціалізованої школи-інтернату взагалі наполовину дівоча. Хлопці кажуть — із однокласниць не кепкують, тут стать  — не головне. Головне — мотивація.

Володимир Калайда, учень Черешенської спеціалізованої школи-інтернату: «А у тебе мотивація є? — Є. А у дівчат? – Є».

Анна Канєва, учениця Черешенської спеціалізованої школи-інтернату: «Ми теж переживаємо і хочемо взяти участь в цьому».

Валерій Корнієнко, учитель «Захисту Вітчизни» Черешенської спеціалізованої школи-інтернату:
«Дівчата ще бойовіші, ніж хлопці. За програмою дівчата, які написали заяви на добровільних засадах виконувати програму хлопців, проходять і польові заняття — це частина програми».
 
Після тактичної, вогневої і медичної підготовки діти зіграють у військово-тактичну гру — із риттям окопів, тривогою, виводом особового складу з-під удару противника і порятунком уявно поранених солдатів.
 
Окрім труднощів військового життя, буде у дітей і культурна програма — екскурсії, концерти та перегляд патріотичного кіно.
 
А ще учасники навчально-польових зборів разом із головою облдержадміністрації заклали дубову алею — як символ миру і міці України. Щоб дерев’яні автомати у руках тендітних школярок із зворушливими кісками залишились лише спогадом про яскраву пригоду.

«Сівер-центр»

Теги: військові програма, навчально-польові збори, школярі, «Сівер-центр»

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект