moregoods
Пародонтакс
Шампунь
Доместос
Рекс
Шампунь
Крем дневной
Мицелярная вода
Тушь
Ленор
Кондиционер
moregoods
Зубная нитка
Пятновыводитель
Сейфгарт
Тайд
Рексона
Сиф
краска
крем для рук
Даф
Шампунь Даф
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Парафіївська ОТГ: люди пішли за авторитетом (відео)Парафіївська ОТГ: люди пішли за авторитетом (відео)

За два тижні, 30 квітня, відбудуться вибори в трьох новоутворених об’єднаних громадах: Менській, Козелецькій і Комарівській. Виборчі баталії, за оцінкою фахівців, у кожній з них «досить жаркі». Ще 5 громад пройшли процес об’єднання і сьогодні їх документи знаходяться в Центральній виборчій комісії, люди готові до виборів, але… вичерпано кошторис, тож потрібен час. На черзі й Ічнянська громада, сусіди якої, з Парафіївки, вже  другий рік господарюють самостійно. Тут люди пішли за авторитетом Валентини Карпенко, яку четвертий термін поспіль підтримує переважна більшість виборців. Як працює голова громади і її команда – бачили наші кореспонденти.


 
60-70% підтримки – стільки голосів чотири терміни поспіль набирала Валентина Карпенко, яка нині очолює Парафіївську об’єднану громаду. Каже, що проблем хоч і більше, але разом бути все одно краще. «Наша Маргарет Тетчер», як її з пошаною називають місцеві, розповідає про свою команду і людей, що об’єдналися після реформи, як про «першопрохідців». І недаремно. Парафіївська громада стала однією з тих, хто з самого початку на власному досвіді вчився бути самостійними.

Валентина Карпенко, голова Парафіївської  об’єднаної територіальної громади: «Нам надходить 60% податку на доходи фізичних осіб, це один фактор. Крім того, нам держава давала допомогу на розвиток ОТГ. У нас сумарний дохід всіх 5 рад у 2015 році становив 5,5 млн.грн., а у в2016 році у нас бюджет був розрахований на 23 млн., але надійшло 33 млн., 10 млн. перевиконання. І нам надали трошки менше 6 млн. на розвиток інфраструктури».
 
Голова наголошує, в них нема такого, щоб кожен тягнув рядно на себе і казав, «нам давайте більше». На виконкомах  керівники сільгосппідприємств —  а їх більше десятка у громаді- обов’язково підбивають підсумки по сплаті податків і тут відбуваються ледь не змагання.

Валентина Карпенко, голова Парафіївської  об’єднаної територіальної громади: «У мене є такий член виконкому, який каже: «Я згоден, що я на 2 місці маю буть, ну а ніяк не на третьому. Ви дивіться, якщо я раптом там відстаю, так ви мені підказуйте.»
 
Окрім того, господарства допомагають школам та садочкам —  і  продуктами, і матеріальною допомогою.
 
Також тут першими в області поставили питання щодо створення свого  центру первинної медико-санітарної допомоги. Нині йому підпорядковані 2 амбулаторії і 4 ФАПи. Обслуговують 6 тисяч населення, серед них 800 дітей, багато малечі і до року, і «на підході», тож шукають в Парафіївці педіатра.

Людмила Котляр, завідуюча лікарської амбулаторії Парафіївського центру первинної медико-санітарної допомоги: «Дуже бажано б нам дітячого лікаря педіатра… Тому що дітей у нас тільки в Парафіївці 750, по всій дільниці більше 800, дітей до року 19, і вагітних 14, тож буде ось-ось поповнення».

Ніна Луценко, медсестра Парафіївського центру первинної медико-санітарної допомоги: «Придбали ми кардіограф, дала  нам громада новий, в нас 3 УВЧ, апаратура амплипульс, інгаляції, кварц».
 
Загалом громада прийняла більше 20 програм розвитку, якими передбачена підтримка і людей з хронічними захворюваннями.

Валентина Карпенко,  голова Парафіївської  об’єднаної територіальної громади: «Для тих хворих на туберкульоз, які з нашої Парафіївської ОТГ, ми виділяємо кошти на їх лікування. Для проведення гемодіалізу ниркохворим перечисляємо кошти з селищного бюджету у районну лікарню. І діабетикам перечисляємо кошти».
 
А для людей похилого віку відкрито територіальний центр соціальних послуг і вже трьох підопічних доглядають в стаціонарі.

Вікторія Парасюк, директор Парафіївського територіального центру соціальних послуг: «Люди можуть проживати або тимчасово, або постійно. Зокрема, ми приймаємо людей похилого віку, інвалідів, хворих людей, тимчасово приймати людей, які потрапили в складні життєві обставини».
 
Тож не забувають ні про старших, ні про молодших.

Ірина Кудрик, координатор регіонального офісу реформ: «Я думаю, що тоді люди пішли за авторитетом Валентини Федорівни і це було в першу чергу висловленням поваги її особистості, тому що бачили результати роботи».
 
«Якщо в нас вийде, то за нами підуть інші»,  — слова Валентини Карпенко є підтвердженням думки, що без лідерів, які зможуть переконати людей і повести  за собою, реформа неможлива. Повести за собою і бути першими – це завжди найважче.

«Сівер-центр»

Теги: Парафіївська ОТГ, ОТГ, «Сівер-центр»

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект