Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Парафіївська ОТГ: люди пішли за авторитетом (відео)Парафіївська ОТГ: люди пішли за авторитетом (відео)

За два тижні, 30 квітня, відбудуться вибори в трьох новоутворених об’єднаних громадах: Менській, Козелецькій і Комарівській. Виборчі баталії, за оцінкою фахівців, у кожній з них «досить жаркі». Ще 5 громад пройшли процес об’єднання і сьогодні їх документи знаходяться в Центральній виборчій комісії, люди готові до виборів, але… вичерпано кошторис, тож потрібен час. На черзі й Ічнянська громада, сусіди якої, з Парафіївки, вже  другий рік господарюють самостійно. Тут люди пішли за авторитетом Валентини Карпенко, яку четвертий термін поспіль підтримує переважна більшість виборців. Як працює голова громади і її команда – бачили наші кореспонденти.


 
60-70% підтримки – стільки голосів чотири терміни поспіль набирала Валентина Карпенко, яка нині очолює Парафіївську об’єднану громаду. Каже, що проблем хоч і більше, але разом бути все одно краще. «Наша Маргарет Тетчер», як її з пошаною називають місцеві, розповідає про свою команду і людей, що об’єдналися після реформи, як про «першопрохідців». І недаремно. Парафіївська громада стала однією з тих, хто з самого початку на власному досвіді вчився бути самостійними.

Валентина Карпенко, голова Парафіївської  об’єднаної територіальної громади: «Нам надходить 60% податку на доходи фізичних осіб, це один фактор. Крім того, нам держава давала допомогу на розвиток ОТГ. У нас сумарний дохід всіх 5 рад у 2015 році становив 5,5 млн.грн., а у в2016 році у нас бюджет був розрахований на 23 млн., але надійшло 33 млн., 10 млн. перевиконання. І нам надали трошки менше 6 млн. на розвиток інфраструктури».
 
Голова наголошує, в них нема такого, щоб кожен тягнув рядно на себе і казав, «нам давайте більше». На виконкомах  керівники сільгосппідприємств —  а їх більше десятка у громаді- обов’язково підбивають підсумки по сплаті податків і тут відбуваються ледь не змагання.

Валентина Карпенко, голова Парафіївської  об’єднаної територіальної громади: «У мене є такий член виконкому, який каже: «Я згоден, що я на 2 місці маю буть, ну а ніяк не на третьому. Ви дивіться, якщо я раптом там відстаю, так ви мені підказуйте.»
 
Окрім того, господарства допомагають школам та садочкам —  і  продуктами, і матеріальною допомогою.
 
Також тут першими в області поставили питання щодо створення свого  центру первинної медико-санітарної допомоги. Нині йому підпорядковані 2 амбулаторії і 4 ФАПи. Обслуговують 6 тисяч населення, серед них 800 дітей, багато малечі і до року, і «на підході», тож шукають в Парафіївці педіатра.

Людмила Котляр, завідуюча лікарської амбулаторії Парафіївського центру первинної медико-санітарної допомоги: «Дуже бажано б нам дітячого лікаря педіатра… Тому що дітей у нас тільки в Парафіївці 750, по всій дільниці більше 800, дітей до року 19, і вагітних 14, тож буде ось-ось поповнення».

Ніна Луценко, медсестра Парафіївського центру первинної медико-санітарної допомоги: «Придбали ми кардіограф, дала  нам громада новий, в нас 3 УВЧ, апаратура амплипульс, інгаляції, кварц».
 
Загалом громада прийняла більше 20 програм розвитку, якими передбачена підтримка і людей з хронічними захворюваннями.

Валентина Карпенко,  голова Парафіївської  об’єднаної територіальної громади: «Для тих хворих на туберкульоз, які з нашої Парафіївської ОТГ, ми виділяємо кошти на їх лікування. Для проведення гемодіалізу ниркохворим перечисляємо кошти з селищного бюджету у районну лікарню. І діабетикам перечисляємо кошти».
 
А для людей похилого віку відкрито територіальний центр соціальних послуг і вже трьох підопічних доглядають в стаціонарі.

Вікторія Парасюк, директор Парафіївського територіального центру соціальних послуг: «Люди можуть проживати або тимчасово, або постійно. Зокрема, ми приймаємо людей похилого віку, інвалідів, хворих людей, тимчасово приймати людей, які потрапили в складні життєві обставини».
 
Тож не забувають ні про старших, ні про молодших.

Ірина Кудрик, координатор регіонального офісу реформ: «Я думаю, що тоді люди пішли за авторитетом Валентини Федорівни і це було в першу чергу висловленням поваги її особистості, тому що бачили результати роботи».
 
«Якщо в нас вийде, то за нами підуть інші»,  — слова Валентини Карпенко є підтвердженням думки, що без лідерів, які зможуть переконати людей і повести  за собою, реформа неможлива. Повести за собою і бути першими – це завжди найважче.

«Сівер-центр»

Теги: Парафіївська ОТГ, ОТГ, «Сівер-центр»

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект