Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Як чернігівські миротворці Пасху в Африці зустрічали (відео)Як чернігівські миротворці Пасху в Африці зустрічали (відео)

Чернігівці боронять не тільки рідну землю. У складі миротворчих сил у Демократичній Республіці Конго – і чернігівські вертолітники. Вояки – люди віруючі, а конголезці – католики, в яких Великдень цього року співпав з православним. Тож Пасху на африканській землі вони зустрічали разом.


 
Українські миротворці в Демократичній Республіці Конго відзначали пасхальні свята разом з африканцями. Ситуація в Центральній Африці напружена, тож наші вояки (а в складі миротворчих сил чимало чернігівців) в постійному бойовому чергуванні. Але бійці знайшли час на великодні смаколики.

До християнського свята комбатанти з українського військового контингенту за шість тисяч кілометрів готувалися так, як і на рідній землі. Пекли паски, готували м’ясо… І – куди ж без цього — фарбували яйця. Щоправда, малюнки були специфічні: голуби – як символ миру.

Сергій Глуздань, миротворець: «Традиційне меню на Великдень складається з 40 різноманітних страв. Ми з кухарями та пекарями склали меню, яке не відрізняється від того, яке ми привикли їсти в Україні.  В меню входить ковбаса домашня, сир, пасха, писанки, масло, голубці, перець фарширований…»
 
Вояки кажуть, кухарі-миротворці створили дійсно святкову атмосферу: паски пекли аж чотири дні, аби кожен отримав свою.
 
Конголезці в переважній більшості — католики, а оскільки православна і католицька Пасха цьогоріч співпали, свято вийшло спільним. Миротворці кажуть, конголезькі традиції не сильно відрізняються від українських.
 
А підготовку до Великодня українські вояки перетворили й на своєрідне змагання: напередодні у вертолітному загоні відбувся конкурс на кращу писанку. Вояки малювали хто чим і хто як вмів. А переможець отримав приз — велику паску.

«Сівер-центр»

Теги: Пасха, миротворці, Африка, Великдень, «Сівер-центр»

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект