Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » В історичному музеї представили найцікавіші знахідки Чернігівських археологів (відео)В історичному музеї представили найцікавіші знахідки Чернігівських археологів (відео)

В обласному історичному музеї йому традиційно присвятили виставку «Нові археологічні дослідження Чернігівщини». В експозиції представлено майже двісті найцікавіших знахідок із десяти експедицій. Особливе місце займають вітрини і стенди, присвячені пам’яті відомого чернігівського археолога Володимира Коваленка.


 
Уже традиційно в квітні до Міжнародного дня пам’яток і визначних місць у Чернігівському історичному музеї імені Василя Тарновського представляють нові знахідки археологів. Цього разу експонуються матеріали розкопок десяти археологічних експедицій, серед яких Чернігівська, Новгород-Сіверська, Ніжинська, Седнівська, Батуринська та інші. Цього року виставка особлива, адже значна її частина – дві вітрини та стенди зі світлинами присвячені пам’яті відомого чернігівського археолога Володимира Коваленка, який зокрема проводив розкопки у Шестовиці. Фахівці музею розповідають про найцікавіші знахідки з експозиції, починають саме із шестовицьких.

Вікторія Мудрицька, завідувач відділу Чернігівського історичного музею ім.Тарновського: «Там найцікавіші знахідки пов’язані зі скандинавською добою, тут можна побачити і гребінь, і флакон скляний, і дуже цікавий комплект прикрас з розкопок кургана з 2011 року, теж зі скандинавськими елементами»: «В Чернігові можна звернутися до досліджень біля Еллінської церкви – хрестик з емаллю Х сторіччя».
 
Розкопки проводилися представниками музею, Чернігівського національного педагогічного та Ніжинського державного університетів, державного підприємства «Старожитності Полісся».

В’ячеслав Скороход, старший викладач ЧНПУ: «Загалом у нашому університеті працює більше 10-ти експедицій, керують ними наші викладачі, співробітники, ми працюємо разом з Інститутом археології НАН України, більшість наших знахідок зберігається саме в історичному музеї імені Тарновського».
 
В’ячеслав Скороход представляє на виставці три експедиції: Седневську, Виповзівську і Батуринську. Найцікавіші знахідки йому, каже, як і кожному археологу, виділити важко, адже дослідження на всіх пам’ятках виявилися результативними.

В’ячеслав Скороход, старший викладач ЧНПУ: «Що стосується Седнева, зробили розріз «Батиєвого Валу» і провели розкопки на садибі Лизогубів, де отримали матеріали давньоруського часу, козацького періоду, слов’янського часу. У Виповзівському археологічному комплексі представлені в основному матеріали Х сторіччя». Грубо кажучи, підтвердили наявність культурних нашарувань у портовій зоні Х сторіччя».
 
Знахідки із таких виставок можуть переходити і в постійні експозиції музею, як приклад – один із експонатів минулого року.

Вікторія Мудрицька, завідувач відділу Чернігівського історичного музею ім.Тарновського: «Такий був неолітичний загін з батуринської експедиції, був знайдений цілий горщик періоду неоліту, він у нас уже в експозиції постійній. Деякі речі будуть у збірці нашого музею, деякі будуть, наприклад, в Новгород-Сіверському, Батурині».
 
Минулого року також було представлено окремі частини орнаментованих посудин доби бронзи . Цього разу відвідувачі музею можуть побачити їх цілі відреставровані форми.
 
Виставка працюватиме до кінця вересня, всього на ній представлено майже двісті експонатів.

«Сівер-центр»

Теги: історичний музей, археологи, виставка, «Сівер-центр»

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект