Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Активісти з'ясовували, чому не покарані вбивці лосів в Ніжинському районі (відео)Активісти з'ясовували, чому не покарані вбивці лосів в Ніжинському районі (відео)

За вбивство лося та оленя на Чернігівщині досі ніхто не покараний. Чому затягується розгляд цих справ, намагались з’ясувати активісти у обласного прокурора. Під стінами прокуратури зібралось зо три десятки активістів, серед них – свідок жорстокої розправи над сім’єю лосів у січні цього року в Ніжинському районі.Активісти та поліцейські відразу після вбивства тварин провели роботу із пошуку зловмисників. Були знайдені гільзи, запілінговані телефони та зібрані інші докази.

Олексій Могильов, голова Ніжинської організації українського товариства мисливців та рибалок: «Слідчі органи провели колосальну роботу по цій справі. Виявили всю цю злочинну групу, яка займалась браконьєрством. Злочинна група виявлена, всі про неї знають, залишилось тільки довести до суду».

От тільки передати справу на розгляд поки не вдалось. За словами активістів, представники прокуратури затягують її, адже, як виявилось, справа кваліфікується як кримінальна – незаконне полювання. Проте встановлена експертизою сума збитків сягає лише 60 тисяч гривень – по 20 тисяч за лосів і по 10 тисяч за двох ембріонів.

Цього не достатньо для притягнення до кримінальної відповідальності. По цій статті потрібно не менше 200 тисяч гривень.

Таким чином, аби покарати винних, поліція намагається закрити цю справу та перекваліфікувати її на адміністративну. В свою ж чергу прокурори наполягають на проведенні різноманітних довготривалих слідчих дій.

Віталій Назаренко, активіст: «Прокуратура знаходить якісь такі моменти, по типу, ось йдіть і шукайте зброю. Там 600 чоловік власників зброї, їх треба півроку опитувати».

Головний поліцейський області Едуард Альохін запевняє, підлеглі провели якісну роботу, справу вже час розглядати у суді.

Едуард Альохін, начальник ГУНП в Чернігівській області: «Расследование вышло на какую-то определенную стадию. По моему мнению, на финальную стадию. Мое субъективное мнение, я сторонник того, чтобы виновные понесли максимальное наказание. И я хочу, чтобы это было сделано максимально быстро».

Чому ж тоді правоохоронці не передають матеріалу, активісти поцікавилися особисто в обласного прокурора.

Держслужбовець Володимир Комашко повідомив: «Слідчих дій до проведення наради, до 16 лютого, було виконано тільки 30. Після заслуховування у мене цього провадження було виконано понад 70 слідчих дій, зокрема, проведено 16 обшуків за участю прокуратури. Щоб ніхто громадськість не вводив в оману, що щось робилось тільки кимось».

До того ж, Володимир Комашко не вважає, що наразі час для закриття справи, мовляв, мають пройти ще чимало експертиз та зібрати докази.

Володимир Комашко, прокурор Чернігівської області: «Так само прокуратура відразу довідавшись про закриття кримінального провадження скасувала таку постанову, як незаконну з конкретними обґрунтуваннями».

Відповівши на три питання, порекомендував їм написати звернення та успішно покинув зустріч. В свою чергу еко-борці обіцяють тримати руку на пульсі та слідкувати за перебігом справи.

Матеріали по темі:

У Національному парку браконьєри вбили благородного оленя

Варварське полювання (відео)

На Чернігівщині заради забави жорстоко вбили родину лосів (відео)

У Ніжинському районі розстріляли стадо лосів

Браконьєрів, котрі розстріляли стадо лосів, таки знайшли

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Теги: браконьєри, Олексій Могильов, Віталій Назаренко, Володимир Комашко, лось, олень, «Дитинець»

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект