Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Зворушлива історія родини переселенців із Луганщини (відео)Зворушлива історія родини переселенців із Луганщини (відео)

Невелике село Дослідне на Чернігівщині. Тут мешкає близько тисячі людей. Три роки тому сюди з Луганщини переселилася сім’я художника, який миттєво став місцевою знаменитістю.В домі, де живе сім’я Романових, лише одна крихітна кімната, коли художник береться писати картини, то своїх дівчат – дружину та доньку – спроваджує на кухню, адже звик працювати на самоті.

Натюрморти та пейзажі – це те, що Федір любить писати найбільше. Часто виїжджає в поле чи ліс, щоб надихатися природними фактурами. Рахувати свої картини не береться – занадто багато. Вже двічі виставляв свої експозиції у Чернігові та Львові. Більшу частину з написаного художник дарує, решту – продає.

5 годин роботи і на полотні вирує морська стихія. Перші рецензенти прибігають одразу ж.
Останній штрих на завершеному полотні – свій автограф художник ставить ручкою. Цей пейзаж вже має адресата – на уродини замовив сусід. А для себе художник незабаром спробує написати ікону. Адже, жартує, назва села Дослідне зобов’язує до експериментів. І вже серйозно додає, це їхня друга мала батьківщина.

Уже на променаді селом Романові розповідають, залишити рідну домівку Лутугиному на Луганщині змусила війна. «Вначале, когда была небольшая стрельба, мы думали, что уедем на пару недель или месяц и вернемся. Все-таки не хотелось бросать свой дом», - каже дружина художника Олена Романова.

Повертатися було нікуди. Лутугино досі окуповане бойовиками. Волонтери придбали Романовим житло у Дослідному, а селяни попервах допомагали їм обживатися – приносили городину, соління та одяг для Кіри. Нині ж родина дає собі раду самотужки, бо для Федора долати труднощі, звичка, яку набував десятиліттями. Батьки відмовилися від нього відразу після народження. У немовляти діагностували артрогрипоз – це деформація кінцівок та атрофія м’язів. Тож до повноліття Федір жив в інтернаті.

Федір Романов, художник: «Интернат для таких как мы. Он учит нас всему – приспосабливаться к этой жизни. Были конечно свои взлеты и падения. Одно из падений было то, что я попал в онкодиспансер с лейкозом».

Федір подолав хворобу і взявся опановувати фах дизайнера. В училищі не лише навчився малювати, а й знайшов своє кохання – однокурсницю Олену.

Досі Федір продовжує дарувати дружині написані квіти і наново облаштовувати побут. Спільно розбудовують житло та планують вперше в житті засадити власний город. Адже Романови мають одну на двох мрію, яка завжди мотивує і додає сил, щоб дитина жила в достатку: була нагодована та одягнена.

Сюжет «5 каналу»

Теги: Федір Романов, село Дослідне, художник, «5 канал»

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект