Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Чернігів відзначив день народження Івана МазепиЧернігів відзначив день народження Івана Мазепи

20 березня, з ініціативи Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній», на території чернігівського Валу, біля пам’ятника Івану Мазепі, відбувся громадсько-політичний захід з нагоди 378-ї річниці з дня народження гетьмана України Івана Мазепи.
Біля пам’ятника Гетьману зібралися представники громадськості, політичних партій, місцевих органів влади та науковці.– Надзвичайно важливо пам’ятати Івана Степановича Мазепу, його історичний спадок – урок історії. Я думаю, що для кожного у пам’яті повинні викарбуватись слова його величної думки: «Всі покою щиро прагнуть, а не в один гуж всі тягнуть, той направо, той наліво. А все браття: то-то диво!». Він, ще тоді закликав всіх до єдності. Хтось думав про західний вектор, хтось про східний, хтось про південний, хтось про північний, а він закликав всіх єднатися навколо України. Це є його урок. Гіркий урок, бо як раз через відсутність єдності він писав: «През незгоду всі пропали, самі себе звоювали». Зараз ми маємо великий шанс, за те діло, через яке він поклав своє тіло і душу, завершити, утвердити незалежну Українську державу, – каже архієпископ Чернігівський і Ніжинський, секретар Священного Синоду УПЦ КП Євстратій.– В національній пам’яті України, Іван Степанович Мазепа вже понад триста років закарбований як національний герой. Його внесок в розвиток держави важко переоцінити. Він майже 22 роки був гетьманом України. Коли він прийшов, руйнувалась козацька держава. Він це зупинив. Він, незважаючи на всі заборони, відновив зовнішню політику, зберіг армію, проводив достатньо ефективну соціальну політику. Іван Степанович одним із перших універсалів підтвердив магдебурзьке право міста Чернігова. Ворог піддав його анафемі. Насправді – це висока оцінка того, що він був українським патріотом. Тоді Петру І прийшлося застосувати найсильнішу зброю в арсеналі інформаційно-психологічної війни. Його боялися, і бояться до сіх пір. І нам треба в умовах сучасної війни пам’ятати, що ворог боїться нас, – сказав у своєму виступі Сергій Бутко, представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області.

В рамках заходу відбулася заупокійна літія, яку провели представники Чернігівської єпархії Української православної церкви Київського патріархату. Присутні поклали квіти до пам’ятника. На мітингу всі охочі мали можливість висловити свою думку про роль Івана Мазепи в український історії. Завершився захід колективним фотографуванням біля пам’ятника.

Більш світлин тут


Володимир Коваль

Теги: Мазепа, річниця, гетьман, мітинг, пам’ятник, заповідник, історія, Коваль

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект