Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Сьогодні на Алеї Героїв вшановували ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС (відео)Сьогодні на Алеї Героїв вшановували ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС (відео)

Сьогодні на Чернігівщині проживає 76 тисяч людей, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС. Їх могло бути набагато більше, якби не ті, кого ми сьогодні називаємо ліквідаторами. Нині в області їх дев’ять тисяч — тих, хто вступив у боротьбу із розбурханим атомом. Близько двох з половиною тисяч із них отримали важкі захворювання і як наслідок — інвалідність. Традиційно 14 грудня, в День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, вони зібралися біля пам’ятного знаку на Алеї героїв в обласному центрі, аби вшанувати пам’ять ліквідаторів, які передчасно пішли з життя.Обласний центр. Алея героїв. Тут розташований пам’ятний знак тим, хто тридцять років тому вступив у боротьбу з невидимим ворогом — «мирним» атомом, що вирвався з-під контролю людини. Аварія на ЧАЕС розділила їх життя на «до» та «після»… Щорічно14 грудня, у День ліквідатора, вони збираються тут на урочистий мітинг-реквієм, аби вшанувати пам’ять тих, хто за першим покликом пішов приборкувати ядерне лихо.

Ні вони, ні їх загиблі колеги тоді, у 86-му, і уявити собі не могли, що ліквідація наслідків цієї аварії розтягнеться на тридцять років, а їх називатимуть героями, зводитимуть меморіали…

Такого собі точно не уявляв залізничник Олексій Петров, який через тридцять років після аварії, у День ліквідатора, отримав почесну грамоту від голови облдержадміністрації. Чоловік запевняє — не зробив нічого героїчного, просто виконував завдання, поставлене державою.

Відтоді минуло тридцять років і тепер вже вони, ліквідатори, гостро потребують уваги держави. І хоча на папері вони мають цілу низку пільг, в житті все не так просто — пенсійне забезпечення, кажуть, на рівні середньостатистичного пенсіонера, пільгові перевезення не забезпечуються матеріально, та ще й проблеми зі здоров’ям нерідко лягають важким тягарем на сімейні бюджети. Але разом з тим область все ж таки намагається забезпечити ліквідаторів, принаймні, найнеобхіднішим.

«Сівре-центр»

Теги: ліквідатори, вшанування пам’яті, Алея Героїв, Чорнобильська АЕС, «Сівре-центр»

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект